Zrezygnował z emerytury, by leczyć ludzi zakażonych koronawirusem. Niestety, sam się zaraził i zmarł.

Joanna
tydzień temu
Zrezygnował z emerytury, by leczyć ludzi zakażonych koronawirusem. Niestety, sam się zaraził i zmarł.
FB Udostępnij na Facebooku
Nie żyje nowojorski lekarz, 62-letni James "Charlie" Mahoney, który zrezygnował z emerytury, tylko po to by móc pomagać innym ludziom w walce z chorobą. Mężczyzna leczył ludzi przez prawie 40 lat!
62-letni lekarz przed wybuchem pandemii mógł przejść na w pełni zasłużoną emeryturę, na którą pracował prawie 40 lat. Mężczyzna w trakcie swojej kariery leczył ludzi m.in. na HIV/AIDS, czy świńską grypę. Ratował także rannych w wyniku ataku terrorystycznego na World Trade Center, który miał miejsce 11-ego września 2001 roku. 

Gdy do Nowego Jorku przybyła pandemia koronawirusa SARS CoV-2, kierownictwo szpitala w którym pracował James dało możliwość starszym lekarzom odejścia z pracy i przejścia na emeryturę. Mahoney nie skorzystał z tej propozycji i postanowił walczyć z pandemią. Walczył na pierwszej linii frontu do połowy kwietnia, gdy nagle dostał gorączki. Od tego momentu stan jego robił się coraz gorszy.. 

Mężczyzna do końca nalegał na leczenie w placówce znajdującej się w Brooklynie, w której pracował większość swojej lekarskiej kariery. Niestety, jego stan był tak bardzo zły, że musiał zostać przetransportowany do szpitala dysponującego lepszym sprzętem. Znajdował się on na Manhattanie.

Niestety, mimo ciężkiej walki o życie Jamesa, nie udało się go uratować. 62-letni lekarz zmarł na COVID-19 27-ego kwietnia, w otoczeniu swoich najbliższych. 

By uhonorować mężczyznę, utworzona została specjalna zbiórka dla młodych afroamerykańskich lekarzy, dla których wywodzący się z tej społeczności, 62-letni James był autorytetem. 

Źródło: polsatnews.pl, wiadomosci.wp.pl | Fotografie: nytimes.com

Zobacz także:

1. Tragiczny wypadek w Górzycy. Nie żyje trzech młodych chłopców.
2. Jej córeczki walczyły o życie, a ona w tym czasie uprawiała seks za pieniądze! Co dolegało dzieciom?
3. Matka znalazła swoją ciężarną córkę martwą w łóżku. O jej śmierć obwinia lekarzy!
Udostępnij na Facebooku