Zostawił ją z powodu nietypowego imienia. Nie rozumiał czemu rodzice tak ją skrzywdzili!

Karolina
ponad rok temu
Zostawił ją z powodu nietypowego imienia. Nie rozumiał czemu rodzice tak ją skrzywdzili!
FB Udostępnij na Facebooku
Wybór imienia dla dziecka to wyzwanie dla każdego rodzica. Muszą być świadomi, że leży na nich ogromna odpowiedzialność. Często imię układa przyszłość dziecka. Niektóre dzieci napotykają na swojej życiowej drodze wiele nieprzyjemności ze zwględu na swoje imię.
Każdy rodzic boryka się z trudnością jaką jest nadanie imienia dla swojego dziecka. Jak wykazują badania większym problemem dla rodziców jest nadanie imienia córce. Każdy chciałby aby imię jego córki kojarzyło się miło. Niektórzy zwracają uwagę na sposób jego wymowy, zdrobnienia, a inni rozpatrują imiona pod względem sentymentalnym. Nadają często imiona po babciach, prababciach. W dzisiejszych czasach niestety wiele imion kojarzy się źle i niekiedy są powodem do wstydu. 

Dobrym przykładem jest historia Pawła, który rozstał się z dziewczyną ze względu na jej imię. Nam akurat ciężko to zrozumieć, ponieważ nie widzimy w tym nic złego. Dziewczyna miała na imię i tu UWAGA.... Stanisława. 

Zostawił dziewczynę z powodu jej imienia


Historia jaką opowiedział Paweł wzbudziła wśród internautów oburzenie i odgłos nienawiści. 

Opowiadał po kolei. Poznali się na imprezie w domu u jednego ze znajomych. Od razu jak się przedstawiła chłopaka "uderzyło" jej nietypowe imię- "Cześć jestem Stasia" Chłopak mówi, że myślał, że się przesłyszał, ale tak nie było. Jego zdaniem na początku jest zawsze ładnie pięknie, dopiero po pewnym czasie wszystko się psuje i zaczynają się "schody" 
Stasia mówiła chłopakowi o tym, że często ma problem z powodu swojego imienia, a on nie ukrywał, że też ma z tym problem. Często znajomi się z niej naśmiewali.
Paweł chciał, by dziewczyna zmieniła imię, lecz ta mówiła, że ma do niego sentyment i jest to imię po prababci. Chłopak miał wielki PROBLEM z jej imieniem, jak mówił "nie do przeskoczenia" 

Wybór imienia układa przyszłość dziecka

 

Słowa i zachowanie Pawła wywołało burzę wśród internautów. Jednak on uważa, że to nie jest jego wina, lecz wina rodziców, że tak "skrzywdzili" Stasię. 
Niekiedy ludzie uwielbiają wręcz stare imiona, tym bardziej, że obecnie panująca moda na Kariny, Brajany, Dżesiki nie jest przez wszystkich akceptowana. Wiele starych imion ma głębsze znaczenie i mają często związek z kulturą. 

A wy lubicie stare imiona, czy jesteście im przeciwni?? 

Źródło: popularne.pl, | pikio.pl
Udostępnij na Facebooku