Ojciec zostawił 3-letnią córeczkę w Oknie Życia w Katowicach. Szuka go policja!

Małgorzata
ponad rok temu
Ojciec zostawił 3-letnią córeczkę w Oknie Życia w Katowicach. Szuka go policja!
FB Udostępnij na Facebooku
Pewien ojciec przyjechał do swojej 3-letniej córeczki. Zabrał dziewczynkę na świąteczny spacer, a później... porzucił ją w "oknie życia" w Katowicach. Dzieckiem zajęły się Siostry Św. Jadwigi i czym prędzej powiadomiły o zajściu odpowiednie służby.
Policjanci skontaktowali się z matką dziewczynki. Dowiedzieli się, że 26-letni ojciec na co dzień nie mieszkał z 3-latką i jej mamą. Przyjechał do córki na Święta i postanowił zabrać ją z tej okazji na spacer. Po dwóch godzinach, nie wiadomo na razie, dlaczego zostawił dziecko w "oknie życia" w Domu Prowincjonalnym Sióstr Św. Jadwigi w Katowicach. 


"Ojciec wziął córkę z Wojkowic, gdzie dziewczynka mieszka razem z matką, i zabrał ją do Katowic. Trudno powiedzieć, co tam się wydarzyło i dlaczego zostawił 3-latkę w 'oknie życia'" - powiedziała Interii mł. asp. Agnieszka Żyłka, rzeczniczka katowickiej policji.


Okazało się, że mama dziewczynki była wtedy w pracy, a w domu obecni byli inni członkowie rodziny. 3-latkę przewieziono do szpitala, gdzie została przebadana, a później oddano ją pod opiekę matki. Kobieta, gdy dowiedziała się, co zrobił jej były partner była w szoku. Policja ciągle poszukuje mężczyzny. 

"Okno życia" to specjalnie utworzone miejsce, w którym można anonimowo pozostawić nowo narodzone dziecko, któremu zapewniona zostanie odpowiednia opieka i nic mu nie będzie groziło. 

źródło: interia.pl  I  fotografie: interia.pl, fakt.pl

 
 
Udostępnij na Facebooku