Została zgwałcona na ulicy. Wezwała policję i dostała od nich... mandat!

Małgorzata
11 miesięcy temu
Została zgwałcona na ulicy. Wezwała policję i dostała od nich... mandat!
FB Udostępnij na Facebooku
Dwie nastolatki wybrały się na spacer. Niespodziewanie zostały napadnięte przez obcego mężczyznę, który zgwałcił jedną z nich, a drugą brutalnie pobił i zabrał jej wszystkie wartościowe rzeczy. 17-latka i 18-latka zadzwoniły po policję. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce... wlepili im mandat!

Nastolatka została zgwałcona, a jej koleżanka brutalnie pobita. Policjanci wręczyli im mandat!

Dwie nastolatki wybrały się na spacer podczas którego zostały zaatakowane przez nieznajomego mężczyznę. Napastnik jedną z nich zgwałcił, a drugą brutalnie pobił i zabrał wszystkie wartościowe rzeczy. Do tej przerażającej sytuacji doszło w Krasnojarsku w Rosji. Patrol policji, który pojawił się na miejscu zobaczył dwie nastolatki w bardzo złym stanie fizycznym oraz psychicznym. Jednak zamiast udzielić dziewczynom pomocy, funkcjonariusze postanowili wręczyć im mandaty w związku ze złamaniem kwarantanny. Do tego, ze taka sytuacja miała miejsce, przyznała się szefowa biura prasowego rosyjskiego MSW, Ekaterina Rositskaya.

Zachowanie funkcjonariuszy zostało nagłośnione przez dziennikarzy. W internecie pojawiło sie wiele krytycznych komentarzy związanych z podejściem policjantów do skrzywdzonych dziewcząt, które z całą pewnością będą miały traumę do końca życia. Policja w oficjalnym komunikacie poinformowała, że mandaty dla nastolatek zostały anulowane, ponieważ poprosiły o pomoc i powiadomiły, że zostały napadnięte, jedna z nich została zgwałcona, a druga pobita. 

Policjanci odnaleźli brutalnego napastnika. 

Rosyjscy policjanci poinformowali również, że niedługo po wycofaniu mandatów dla 17-latki i 18-latki, został odnaleziony mężczyzna, który na nie napadł. Był to 55-letni Rosjanin, który ciągle miał przy sobie przedmioty, które ukradł dziewczynom

Nastolatki zostały objęte opieką psychologiczną. 

źródło: lelum.pl  I  fotografie: freepik.com, fakt.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku