Znaleziono kolejne kości w Watykanie. Czy to szczątki zaginionej Emanueli Orlandi?


ponad rok temu
Znaleziono kolejne kości w Watykanie. Czy to szczątki zaginionej Emanueli Orlandi?
FB Udostępnij na Facebooku
Ostatnio często w mediach porusza się kwestie Watykanu, a wszystko to za sprawą kości, które znaleziono na jego terenie. Media spekulowały, że szczątki te miały należeć do zaginionej w 1983 roku Emanueli Orlandi. Niestety ekspertyza zaprzeczyła tej tezie. Teraz pojawiły się informację o nowym znalezisku..

Rodzina Orlandi otrzymała informację o tym, że szczątki Emanueli znajdują się w grobowcach dwóch XIX-wiecznych niemieckich księżniczek, które spoczęły na cmentarzu Papieskiego Kolegium Krzyżackiego. Niestety groby okazały się być  całkowicie puste, co wzbudziło wiele podejrzeń. Śledczy pracują nad rozwiązaniem tej zagadki. 

Zagadka sprzed lat 
 

Zaginięcie Orlandi początkowo łączono z osobami, które miałyby starać się o zwolnienie z więzienia zamachowca, który strzelał do papieża Jana Pawła II w 1981 roku. Przełom tej sprawy nastąpił w 2005 roku. Anonimowy informator twierdził, że za zniknięcie dziewczynki mógł odpowiadać Enrico „Renatino” De Pedis, były przywódca gangu. który terroryzował Rzym w latach 80-tych. Policja otworzyła grób przestępcy, ale nie odkryto niczego co pomogłoby w rozwiązaniu sprawy. 
 

 


 

Nowy trop

W sobotę rzecznik Watykanu oznajmił, że przy okazji badań na terenie Kolegium znaleziono pod chodnikiem dwa ossuaria z  zestawem kości. Znalezisko ma trafić do analizy. Sądowi eksperci mają zająć się przeszukaniem Kolegium, które zamknięto juz dla osób z zewnątrz.

Czekamy na dalsze ustalenia w tej sprawie 
 

Źródło: Wprost.pl
 

Udostępnij na Facebooku