Zmarło dziecko zarażone koronawirusem! Miało tylko 13 dni!

Małgorzata
8 miesięcy temu
Zmarło dziecko zarażone koronawirusem! Miało tylko 13 dni!
FB Udostępnij na Facebooku
Koronawirus jest śmiertelnym wirusem, który nie patrzy na to ile jego ofiary mają lat. Teraz w Wielkiej Brytanii zmarł zaledwie 13-dniowy noworodek, który był zarażony Covid-19. Jest on najmłodszą ofiarą wirusa w Wielkiej Brytanii.

13-dniowe dziecko zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa!

W brytyjskim szpitalu w Sheffield zmarło zaledwie 13-dniowe dziecko. Dziennikarze szybko zwrócili się do placówki z prośbą o potwierdzenie tej informacji. Okazało się, że niespełna dwutygodniowy maluch zmarł 15 czerwca. Do szpitala trafił będąc w stanie krytycznym. Nie wiadomo, jak malec zaraził się Covid-19. Ustalono, że nie cierpiał na żadne choroby współistniejące


Niemowlę z Sheffield jest jedną z najmłodszych ofiar koronawirusa zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie. W maju w Bridgend w Walii z powodu Covid-19 zmarł trzydniowy noworodek. Lekarze ustalili, że śmiertelnym wirusem siejącym spustoszenie na całym świecie malec zaraził się od swojej mamy. 

18 czerwca 2020 roku w Wielkiej Brytanii liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła 300 tysięcy. W związku z pandemią na Covid-19 zmarło tam ponad 42 tysiące osób. Na całym świecie liczba zakażeń przekroczyła już 8,5 mln, a zmarło ponad 456 tys. osób. W Polsce do tej pory zdiagnozowano ponad 31 tys. zakażeń, natomiast koronawirus odebrał życie aż 1316 osobom.

źródło: fakt.pl  I  fotografie: fakt.pl, onet.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku