Zmarł dwumiesięczny chłopiec, który był najmłodszym ozdrowieńcem! Co się stało?!

Małgorzata
11 miesięcy temu
Zmarł dwumiesięczny chłopiec, który był najmłodszym ozdrowieńcem! Co się stało?!
FB Udostępnij na Facebooku
Media poinformowały, że zmarł najmłodszy ozdrowieniec, czyli dwumiesięczny chłopiec, który wygrał z koronawirusem. Dziecko zakaziło się Covid-19 podczas porodu lub tuż po nim. Mimo, że wyzdrowiał to wystąpiły u niego bardzo poważne powikłania.

Dwumiesięczny chłopiec pokonał koronawirusa i został najmłodszym ozdrowieńcem!

Kobe Manjares przyszedł na świat 12 kwietnia 2020 roku. Chłopcu nadano imię na cześć tragicznie zmarłego koszykarza Kobe'go Bryanta. Chłopiec urodził się zdrowy, a przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Jednak nagle u noworodka wystąpiła wysoka temperatura i uciążliwy kaszel. Rodzice zmusili lekarzy, aby ponownie przyjęli malca do szpitala i w piątej dobie życia wykonano u niego test na koronawirusa. Lekarze wciąż nie ustalili, gdzie i kiedy doszło do zakażenia u Kobe'go. Szpital nie poinformował mediów, czy matka chłopca też miała koronawirusa. 

Kobe był hospitalizowany w Państwowym Szpitalu Dziecięcym w Manili 11 dni. Gdy okazało się, że chłopiec wyzdrowiał, radości nie było końca. Samo Ministerstwo Zdrowia Filipin złożyło zespołowi medycznemu gratulacje, a lokalne media opublikowały plakaty z hasłem „Kobe pokonuje COVID”. Niestety, radość nie trwała długo, ponieważ zaledwie miesiąc po wyzdrowieniu, Kobe znów trafił do szpitala.


Teraz media filipińskie poinformowały, że mały Kobe zmarł. Chłopiec na początku maja ponownie został hospitalizowany, ponieważ wystąpiły u niego ciężkie zaparcia z którymi rodzice nie potrafili sobie poradzić. Kolejne badania wykazały, że niemowlak ma zakażenie krwi, gorączkę oraz wzdęcia

Kobe Manjares zmarł 3 czerwca 2020 roku. W sieci najbliżsi chłopca zorganizowali zbiórkę środków na pogrzeb, ponieważ nie stać ich na zorganizowanie ostatniego pożegnania swojemu dziecku

źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl, onet.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku