Kościół w trudnych chwilach. Zwołano zebranie dotyczące pedofilii.


9 miesięcy temu
Kościół w trudnych chwilach. Zwołano zebranie dotyczące pedofilii.
FB Udostępnij na Facebooku
Film „Tylko nie mów nikomu” wywołał wielkie zamieszanie wśród Kościoła..
Księża w ostatnim czasie zmagają się z trudnym problemem w polskim Kościele. Wszystko zaczęło się od filmu „Tylko nie mów nikomu”. Pokazuje on prawdziwe oblicze księży- pedofili.

Sprawa wciąż się nie zakończyła..

 
Film ten zszokował nie tylko ludzi, ale także środowiska polityczne, czy medialne. Dzięki niemu każdy z nas mógł zobaczyć, jak często zdarza się to zjawisko. Najgorsze, że większość zdarzeń jest owiane tajemnicą. Kościół nie mógł dłużej czekać, dlatego ma zamiar podjąć poważne kroki w tej sprawie.


 


 
Kościół zadecydował, że odbędzie się spotkanie polskich biskupów. Wiadomo też, odbyło się ono w środę w trybie natychmiastowym. Reakcja jest bardzo szybka, co może spotkać się z pozytywną odpowiedzią przez społeczeństwo.
 
 
Prawdopodobnie pomysłodawcą tego natychmiastowego zebrania był biskup Stanisław Gądecki. Sprawy, które zostaną podjęte mają dotyczyć w szczególności pedofilii. Mają zostać omówione sprawy dotyczące zwalczenia tego trudnego problemu w środowisku kościelnym. Wychodzi na to, że to spotkanie nie będzie należało do najkrótszych.
 


 
 
Media mają się spotkać z biskupami po całym zebraniu. Bardzo możliwe, że dopiero wtedy otrzymamy jakiś szerszy komentarz dotyczący tej sprawy.
​źródło: pikio.pl
Udostępnij na Facebooku