Zbliża się najmroźniejsza zima od lat! Polska niedługo pokryje się śniegiem!

Małgorzata
ponad rok temu
Zbliża się najmroźniejsza zima od lat! Polska niedługo pokryje się śniegiem!
FB Udostępnij na Facebooku
Wszystko wskazuje na to, że styczeń 2020 będzie najzimniejszym od 30 lat! Jednak według synoptyków zima zawita do nas już wcześniej. Możemy się jej spodziewać już w ten weekend!
Już od jakiegoś czasu mówiono o tym, że zima zbliża się do nas dużymi krokami, ale mało kto w to wierzył. W końcu z długoterminowymi prognozami pogody bywa różnie. Ale teraz mamy już pewność, że musimy NATYCHMIAST wyciągnąć zimowe kurtki, czapki, szaliki i rękawiczki, ponieważ pierwszy atak zimy czeka nas już w ten weekend! 


Synoptycy zapowiadają, że ujemna temperatura i śnieg przyjdą do nas wraz z początkiem grudnia, już w ten weekend. Pierwszy atak zimy będzie z nami przez około tydzień.


Jak to już bywa od lat - najwięcej śniegu spadnie prawdopodobnie na południu Polski. W rejonach podgórskich można się spodziewać ok. 10 cm białego puchu, który z pewnością ucieszy najmłodszych. W pozostałych rejonach naszego kraju śniegu będzie mniej, ale z całą pewnością zrobi się dużo chłodniej. 


Według synoptyków zima pojawi się w naszym kraju na dłużej i już wkrótce zaczną się nocne mrozy. Również w ciągu dnia temperatura będzie nieznacznie przekraczać 0stopni. 

Czy czeka nas zima 30- lub 100-lecia, o której niektórzy mówią? Z pewnością niedługo przekonamy się o tym na własnej skórze.


źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl , planeta.pl
Udostępnij na Facebooku