Zarobki świeżych pracowników Lidla i Biedronki!! :O To jest dopiero cios dla nauczycieli..

Karolina
11 miesięcy temu
Zarobki świeżych pracowników Lidla i Biedronki!! :O To jest dopiero cios dla nauczycieli..
FB Udostępnij na Facebooku
Lepiej zostać pracownikiem marketu niż nauczycielem?? Co prawda miejsce pracy nie najbardziej przyciąga, jednak gdy dowiemy się o pensji, jaka przysługuje świeżo upieczonym pracownikom, każdy z chęcią zostałby sprzedawcą w sklepie. Nauczyciele dowiadując się o pensji pracownika sklepu, mają prawo się denerwować.
Nie każdy marzy o pracy w sklepie. Wiele osób jest takich, że pogardziliby takim stanowiskiem. Jednak czy rzeczywiście jest czym gardzić??
By zostać kasjerem w markecie nie potrzeba ukończenia szkoły wyższej i lat nauki. Często za ladą w sklepach zasiadają ludzie, którzy nie otrzymali świadectwa dojrzałości, tj nie zdali matury.
Jak się dowiadujemy, pracownicy popularnych sieci handlowych otrzymują już na start większe wynagrodzenie niż ci, którzy skończyli skończyli szkołę wyższą i pracują w zawodzie. 

Praca w "Biedrze" nie taka zła?? 

Jak się okazuje praca w sklepie nie musi być najgorszym rozwiązaniem. Pracownicy takich sieci,jak Biedronka nie zarabiają wcale tak mało, jak nam się wydaje. Od jakiegoś czasu nowy pracownik zarabia tam minimum 2650 zł brutto. Pierwsza podwyżka może nastąpić nawet po roku pracy. Po 3 latach pracy, pracownik Biedronki otrzymuje minimum 2950 zł brutto. 


Co prawda nie w każdym sklepie pensje wyglądają tak samo. Wysokości wynagrodzeń wahają się w zależności od tego w jakiej miejscowości znajduje się market. Przykładem może być to, że w sklepie znajdującym się w Warszawie pracownik otrzymuje nawet 3550 zł brutto.

Ile zarabiają pracownicy Lidla? 

Pensja w Lidlu- sieci bardzo podobnej i również bardzo popularnej jak sklepów Biedronka jest bardzo podobna. Jednak pensja w Lidlu może zrobić większe wrażenie na pracowniku. 
W marcu tego roku wypłata w sieci sklepów Lidl wzrosła o blisko 9 procent. Świeżo upieczeni pracownicy swoją pierwszą wypłatę otrzymają w wysokości 3100 zł brutto, a nawet możliwe jest wynagrodzenie w wysokości 3850 zł brutto. 


Już po roku pracownik otrzymuje podwyżkę. Otrzymuje wtedy pensję w wysokości od 3250, nawet do 4040 zł brutto. Po przepracowaniu 2 lat pensja znów wzrasta i wynosi od 3450 do 4350 zł brutto. 

Pensja w takiej wysokości zdecydowanie może zrobić wrażenie i zachęcić pracowników. 

Niezadowoleni nauczyciele

Nauczyciele dowiadując się o zarobkach, jakie otrzymują sprzedawcy w sklepach są niezadowoleni, a nawet wściekli. Jak już wspominaliśmy, by otrzymać posadę pracownika marketu nie trzeba mieć wysokiego wykształcenia. Często wystarczy szkoła średnia, nawet bez matury. Nie trzeba uczyć się przez wiele lat, by zarabiać naprawdę niezłe pieniądze. 
Chcąc zostać nauczycielem sprawy mają się zupełnie inaczej. Najpierw należy skończyć studia i uczyć się przez wiele lat i doszkolić się w danej specjalizacji.  Po zaliczeniu ogromnej ilości egzaminów i zdobyciu żądanego wykształcenia każdy kandydat na nauczyciela spotyka się z ogromnym rozczarowaniem. Płace jakie otrzymuje wykwalifikowany nauczyciel z doświadczeniem, jakie otrzymał na praktykach i płatnych grosze stażach, są zupełnie nie spełniające oczekiwań zainteresowanych. 

Nauczyciel po latach pracy, z doświadczeniem otrzymuje płacę mniejszą niż 3500 zł brutto. 
Źródło: pikio.pl | fotografie mają charakter podglądowy
Udostępnij na Facebooku