Ile zarabia Beata Szydło? Nic tylko być politykiem..


ponad rok temu
Ile zarabia Beata Szydło? Nic tylko być politykiem..
FB Udostępnij na Facebooku
Ta osoba w polityce zasiada już dłuższy czas. Beata Szydło nie od razu otrzymywała ogromne wynagrodzenie. Po latach jednak się to zmieniło! OGROMNE kwoty!

Beata Szydło zaczęła swoją przygodę z politykę w powiecie świętokrzyskim. To tam została radną, a jej zarobki nie były duże. Była to kwota w okolicach 1000 zł. Jednak długo ta kwota nie długo widniała na jej umowie. Gdy stanowisko prezydenta Brzeszczy objął nowy człowiek, jej sytuacja finansowa znacznie się poprawiła. Różnica, którą mogliśmy obliczyć pomiędzy wynagrodzeniem za wykonywanie obowiązków wynosiła 7 tysięcy złotych.

Beata Szydło nie zaprzestała rozwijał swoich kwalifikacji. Następnym krokiem w swojej karierze okazał się Sejm. Tam jej wynagrodzenie również uległo zmianie, oczywiście na lepsze. Teraz, gdy zasiądzie w europarlamencie, jej zarobki będą na znacznie wyższym poziomie.

 

Wiele ludzi stwierdzi, że stanowisko polityka to bardzo przyjemna i dobrze płatna praca. Ich zarobki często przewyższają kilka razy średnie krajowe. I jest w tym bardzo dużo prawdy. Różnica pomiędzy zarobkami „zwykłych” ludzi, a polityków, którzy otrzymują także dietę, jest ogromna. Warto jednak zaznaczyć, że kwota wynagrodzenia zależy także od zajmowanego stanowiska i pełnionych funkcji.

Przykładowo, jeśli jesteśmy posłem w Polsce, nasze konto jest „doładowywane” miesięcznym wynagrodzeniem w kwocie 13 tysięcy złotych. To nie wszystko, ponieważ dodatkiem jest dieta, która wynosi ok. 2 tysięcy złotych. Nie raz mogliśmy zobaczyć różne informacje na temat wypłat Beaty Szydło. Oczywiście, kwoty te nieustanie się zwiększały. Według otrzymywanych informacji wiemy ile zarabiała podczas pełnienia funkcji premiera Polski. Jej wynagrodzenie to ponad 24 tysiące złotych i dodatek w formie ponad 2 tysięcy diety.

 

Kiedy Beata zaczęła pełnić funkcję wicepremiera, mogła liczyć na wypłatę w kwocie do 24,5 tysiąca oraz dieta – 2,5 tysiąca złotych. Dużo? Nie, jeśli porównamy zarobki w europarlamencie. Gdy tam zasiądzie, jej portfel będzie bogatszy o ok. 33 tysiące miesięcznie, bez dodatków.

 

O takich zarobkach większość ludzi może pomarzyć. Przez Beatą spora podwyższa, która na pewno nie ucieszy wielu Polaków..

​źródło: pikio.pl
Udostępnij na Facebooku