Zapadła decyzja dotycząca igrzysk olimpijskich w Tokio!

Joanna
2 miesięcy temu
Zapadła decyzja dotycząca igrzysk olimpijskich w Tokio!
FB Udostępnij na Facebooku
Igrzyska olimpijskie to najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa, która jest organizowana co 2 lata. Z powodu koronawirusa wiele imprez i wydarzeń zostało odwołanych lub przełożonych. W końcu również zapadła decyzja dotycząca igrzysk, które miały się odbyć latem tego roku.

Czy impreza zostanie przesunięta?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w niedzielę poinformował, że w ciągu czterech tygodni zapadnie ostateczna decyzja dotycząca igrzysk w Tokio. Powodem jest koronawirus, przez którego kilka państw, m.in. Kanada zadeklarowało, że nie wyśle swoich sportowców do Japonii na igrzyska, jeśli wydarzenie odbędzie się zgodnie z datą. Impreza ta miała odbyć się 26 lipca i trwać do 11 sierpnia, jednak już teraz wiadomo że w tym roku igrzysk nie będzie. 

Kiedy odbędą się igrzyska?

Jeden z członków Komitetu Olimpijskiego, Dick Pound w rozmowie z amerykańską gazetą ''USA Today'' potwierdził - impreza zostanie odroczona, najprawdopodobniej na rok 2021. Wspomniane cztery tygodnie to czas, w którym zostaną dopracowane szczegóły dotyczące przesunięcia tego wydarzenia. Ze względu na panującego na całym świecie wirusa, wiele sportowców wnioskowało o to by igrzyska się nie odbyły. Jak informuje Premier Japonii Shinzo Abe - podczas pandemii nie jest możliwe, by sportowcy mogli się należycie przygotować do zawodów. Wiele kwalifikacji w dyscyplinach sportowych jest sparaliżowanych, m.in w golfie, piłce ręcznej, wioślarstwie, tenisie, tenisie stołowym
Konsekwencje przełożenia tej imprezy będą ogromne, a samo przesunięcie igrzysk będzie Japonię kosztować blisko 6 miliardów euro. 
Na obecną chwilę potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest już ponad 390 tysięcy. Wirus doprowadził do 17 tysięcy zgonów. Na razie nic nie zapowiada tego, by epidemia miała ustąpić. 

Źródło: sport.radiozet.pl, sport.pl | Fotografie: sts.pl

Zobacz także:

1. Koronawirus we Włoszech. Pacjent ''zero'' opuścił szpital.
2. Co ojciec robił z 4 latką w nocy. Kobieta doznaje szoku, gdy widzi co wyprawia mąż.
3. Zmarła nie znając jeszcze wyników testu. Chłopak zastał ją martwą w domu.
Udostępnij na Facebooku