Zamieszki w USA. Prezydent Donald Trump grozi obywatelom.

Joanna
8 miesięcy temu
Zamieszki w USA. Prezydent Donald Trump grozi obywatelom.
FB Udostępnij na Facebooku
W Stanach Zjednoczonych kolejny dzień trwają protesty w związku ze śmiercią 46-letniego George'a Floyda. Prezydent Donald Trump postanowił wygłosić w tej sprawie przemówienie, w którym poinformował w jaki sposób ma zamiar walczyć z protestującymi. Zapowiedział on, że do walki zmobilizuje m.in. wojska.
W całym kraju, od kilku dni trwają zamieszki w związku ze śmiercią czarnoskórego George'a Floyda. 46-latek został zabity w wyniku zatrzymania przez policję. Pod koniec maja do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak jeden z funkcjonariuszy przyciska mężczyznę kolanem do ziemi, nie reagując na krzyki Floyda, że ten nie może oddychać. 46-latek zmarł. 
 

Poleciłem gubernatorom i burmistrzom wezwanie na pomoc Gwardii Narodowej. Jeśli nie uda im się zdominować ulic, użyję wojska i zrobię to za nich 

- zapowiedział Donald Trump.
 

Natychmiastowo mobilizuję wszystkie możliwe federalne cywilne i wojskowe środki, by powstrzymać zamieszki i plądrowanie. Moim podstawowym i najważniejszym obowiązkiem jako prezydenta jest obrona naszego wspaniałego kraju i ludzi 

informuje prezydent cytowany przez ''Independent".

Trump zapewnił także, że winni zabicia 46-latka zostaną pociągnięci do odpowiedzialności i przyznał, że Amerykanie słusznie mają prawo być oburzeni. Zaznaczył jednocześnie, że protesty zostały wykorzystane przez profesjonalnych anarchistów, podpalaczy, bandytów, Antifę i innych".

Prezydent zakończył swoje przemówienie bez odpowiadania na pytania dziennikarzy i udał się do pobliskiego kościoła św. Jana, w którym poprzedniej nocy została podpalona piwnica. W trakcie jego przemocy, słychać było w oddali strzały ostrzegawcze policjantów, którzy rozpędzali protestujących przebywających na drodze z Białego Domu do Kościoła. 

Źródło: wiadomosci.onet.pl | Fotografie: telegraph.co.uk

Zobacz także:

1. Policjant, który udusił podejrzanego kolanem usłyszał w końcu zarzuty!
2. Na ciele jej córeczki pojawiły się podejrzane siniaki. Gdy zareagowała było już za późno.
3. Dziewczyna podpadła policjantowi. W końcu nie wytrzymał! [WIDEO]
Udostępnij na Facebooku