Zakład, który zakończył się śmiercią. 15 - latek zginął na oczach kolegów.

Magdalena
4 miesięcy temu
Zakład, który zakończył się śmiercią. 15 - latek zginął na oczach kolegów.
FB Udostępnij na Facebooku
Nastolatkowie często robią rzeczy, które nam nie przyszłyby na myśl. Szczególnie gdy są w grupie czują się silni i nie chcą być gorsi od pozostałych. Trzech chłopców założyło się między sobą, że każdy z nich przepłynie zbiornik Czechowice. Dwóm z nich się udało, próba trzeciego nastolatka zakończyła się tragicznie.
Zdarzenie miało miejsce 8 sierpnia nad zbiornikiem Czechowice w Gliwicach. O godzinie 17 policja otrzymała zdarzenie o tonącym 15  - latku. Po przybyciu służb na miejsce na uratowanie chłopca było niestety już za późno. Gliwicka policja opowiedziała o szczegółach tragedii.
"Kilka metrów przed brzegiem 15-latek krzyknął „topię się”. Na pomoc udali się jego dwaj koledzy. Niestety nie udało im się go odnaleźć. Ciało chłopca odnaleźli płetwonurkowie. Rozpoznali je jego rodzice"
 
Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupka nastolatków spożywała alkohol na brzegu zbiornika. Badanie wykazało niewielką ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Chłopcy wpadli na pomysł, aby założyć się który z nich przepłynie Czechowice. 


Oficjalną przyczynę śmierci nastolatka poznamy po sekcji zwłok. Policja podkreśla, że były duże szanse na uratowanie chłopca. Na zbiorniku było wielu turystów pływających na rowerkach i w kapokach. Niestety, nikt nie zareagował. Nastolatek jest 258 osobą, która utonęła w Polsce w tym roku.


Apelujemy o ostrożność nad wodą, a gdy widzimy potrzebującego pomocy - nie pozostawajmy obojętni.


źródło: popularne.pl | fotografie: popularne.pl
 
Udostępnij na Facebooku