Zachorował na koronawirusa. Szpital wystawił mu gigantyczny rachunek!

Joanna
6 miesięcy temu
Zachorował na koronawirusa. Szpital wystawił mu gigantyczny rachunek!
FB Udostępnij na Facebooku
W Stanach Zjednoczonych nie ma bezpłatnej służby zdrowia, a pobyt w szpitalu zazwyczaj wiąże się z dość dużymi kosztami. Przekonał się o tym Robert Dennis, któremu za opiekę zdrowotną przyszło zapłacić ponad 800 tysięcy dolarów!
Robert Dennis to mieszkaniec Centennial w stanie Kolorado. Mężczyzna z zawodu jest nauczycielem. W marcu tego roku trafił do placówki medycznej z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Podejrzenia się potwierdziły - mężczyzna był chory na COVID-19. 

Przebieg choroby w przypadku Roberta Dennisa był wyjątkowo groźny - nauczyciel przez dwa tygodnie był podłączony do respiratora. 

Gigantyczny rachunek.

Gdy stan mężczyzny poprawił się, został skierowany na kwarantannę domową. Pewnego dnia do jego skrzynki pocztowej przyszedł list. Jak się okazało - był to rachunek wystawiony przez szpital na ogromną sumę - aż 840 tysięcy dolarów (prawie 3,5 miliona złotych)!

Żona mężczyzny w rozmowie ze stacją Denver 7 wyznała, że z wyliczeń szpitala około 250 tysięcy poszło na same leki. Ponadto - rachunek ten obejmuje jedynie pobyt w placówce Sky Ridge Medical Center. Nauczyciel został z niej przeniesiony do innej, w której spędził aż 3 miesiące! Koszta opieki medycznej będzie musiała ponieść także żona Dennisa - ona także była zarażona i również korzystała z opieki zdrowotnej. 

Para posiada ubezpieczenie zdrowotne, jednak obawiają się że może to nie wystarczyć. Według małżeństwa - wszystkie koszta ich leczenia wyniosą około 1,5 miliona dolarów (około 6 milionów złotych). 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl | Fotografie: medonet.pl

Zobacz także:

1. 4-latka wypadła z okna! Opiekowała się nią 7-letnia siostra!
2. 2-letnia dziewczynka zabiła swoją matkę na oczach ojca! Mężczyzna nie mógł nic zrobić!
3. Kobieta w wyniku błędu straciła włosy, a mogło się to skończyć dużo gorzej! Postanowiła ostrzec wszystkich!
Udostępnij na Facebooku