Z tym problemem zmaga się coraz więcej par. Duża część milczy.

Michał
6 miesięcy temu
Z tym problemem zmaga się coraz więcej par. Duża część milczy.
FB Udostępnij na Facebooku
Od wielu lat możemy dostrzec co się dzieje w polskich małżeństwach. Wiele osób uważa, że seks jest podstawą dobrego małżeństwa i powinno się o nie opierać. Coraz częściej stosunek wraz z latami małżeństwa wygasza się, a tym samym jest gorzej. Jak wszyscy doskonale wiemy związki rodzą się na wielkim uczuciu miłości, poczucia akceptacji i atrakcyjności drugiej osoby. Jednak wraz z upływem czasu więź zanika. Po długich latach związku brak współżycia staje się zwykłą normą.

Czyste małżeństwa to rutyna?

Polskie małżeństwa coraz częściej przytłacza brak stosunku seksualnego. Małżonkowie godzą się na spanie w osobnych łóżkach.
To staje się dowodem, jak jest w takim małżeństwie, gdzie są dwa łóżka. Uczucia do drugiej osoby wygasają, ludzie interesują się bowiem codziennymi sprawami. Można to naprawić, pod warunkiem, że podejdziemy do tej sprawy poważnie i rozsądnie.

Oddalenie się od siebie...

Lew Starowicz w swej książce napisał : 

"Wystarczą 2 tygodnie bez stosunku seksualnego, a dwoje ludzi zacznie się od siebie oddalać"

Przyzwyczajenie ze strony drugiej osoby powoduje rodzenie się wzajemnej obojętności.
Czas, który nie jest w tym przypadku zwolennikiem stosunków seksualnych zmienia całkowicie ludzi. Osoba, której przysięgaliśmy swą miłość czasem po prostu nie jest chętna do współżycia. Często po sporej przerwie między stosunkami, kiedy w końcu dochodzi do zbliżenia są rozczarowani swoją wzajemną miłością łóżkową. Brak otulenia, czułości i miłości, jakie były przed latami to tylko kilka z rzeczy o jakie boją się małżonkowie. Jak uratować swoje małżeństwo?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie co zrobić w takiej sytuacji. Może samo się ułoży? 
Cóż, z pewnością nie jest to najlepszy pomysł. Czas jeszcze bardziej Was oddali, a brak jak najszybszego zrozumienia zmieni Was jeszcze bardziej. Przede wszystkim należy w prosty sposób naświetlić problem rozmawiając o tym szczerze ze swoją miłością. Nie ma czego się wstydzić! To normalna z sytuacji w wielu małżeństwach i taka rozmowa na pewno będzie początkiem zmian w waszym dalszym życiu. Należy przysiąść do rozmowy i zadawać pytania związane z wszelkimi sprawami tego typu naszego stosunku i życia. 
Zdarza się, że po latach okazuje się, że druga osoba nie lubi seksu. Powodów jest wiele np. jednym z nich może być poprawność z życiem kościoła czy też prawami jakie nastawione są w danych rodzinach, a nawet bolesne wspomnienia.
Jeśli i to nie pomaga, warto umówić się do specjalisty, gdzie są prowadzone rozmowy na wspólnej płaszczyźnie zrozumienia i akceptacji drugiej osoby. Pamiętaj grunt to rozmowa, szczera rozmowa.   

Źródło: popularne.pl

 

Udostępnij na Facebooku