Z konta 27-latki zniknął 1 milion złotych! Wszystko przez maseczki na koronawirusa!

Małgorzata
11 miesięcy temu
Z konta 27-latki zniknął 1 milion złotych! Wszystko przez maseczki na koronawirusa!
FB Udostępnij na Facebooku
W sieci interes dotyczący maseczek przeciwko koronawirusowi kwitnie! Co chwilę pojawiają się nowe oferty. Pewna 27-latka postanowiła też na tym zarobić, a tymczasem z jej konta zniknął 1 milion złotych!

Maseczki na koronawirusa.

W internecie pojawia się wiele ofert sprzedaży maseczek, które według sprzedających mają ochraniać przed koronawrusem. Ceny za jakie są sprzedawane też są zatrważająco wysokie. O tym, że kupowanie przez internet może wiązać się z ogromnym ryzykiem przekonała się 27-letnia Chinka, która stwierdziła, że własnie dzięki temu zarobi. 


27-latka od kilku lat prowadziła sklep internetowy "Gao". Postanowiła, że wzbogaci się sprzedając coraz to popularniejsze maseczki na koronawirusa. Właśnie w grudniu zamówiła dużą ilość maseczek za pośrednictwem portalu "WeChat". Kobieta była zachwycona jedną z ofert i od razu przelała na podane konto 1,5 miliona chińskich juanów (blisko 1 milion złotych).


Paczka z zamówieniem dotarła do kobiety 9 lutego. 27-latka była podekscytowana odbierając paczkę jednak przeżyła zawód, gdy ją otworzyła. Okazało się bowiem, że w środku nie ma nic! Od razu udała się na pobliski komisariat i zgłosiła możliwość popełnienia przestępstwa. Policjanci zatrzymali pięć osób, które od pewnego czasu oszukiwały innych. Mężczyźni pochodzili z Xinjiang i Fujian. Kobieta odzyskała swoje pieniądze. 

Czy noszenie maseczek jest pomocne? 

Przypominamy, ze noszenie maseczek jest pomocne tylko, gdy osoba, która je założyła jest już zarażona koronawirusem 2019-nCoV albo podejrzewa się, że może być zarażona.  

 Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że maski są skuteczne tylko jeśli jest to połączone z innymi środkami ochronnymi, spośród których najistotniejsze jest mycie rąk.

Noszenie maseczek jest wskazane w sytuacji, gdy dana osoba gorączkuje, ma problemy z oddychaniem oraz cierpi na katar czy kaszel. Profilaktyczne noszenie maseczek przez osoby chore jest od wielu lat praktykowane m.in. w Japonii. 

źródło: popularne.pl  I  fotografie: se.pl. wprost.pl
 

Zobacz także:

1. Panna Młoda zmarła w dniu ślubu przed kościołem. Pan Młody próbował ją ratować!
2. Młodzi nie mogli pokroić tortu, bo obsługa zrobiła błąd. Reakcja pana młodego zamieniła wesele w koszmar!
3. Kobieta zamówiła tort dla dziecka na urodziny. Gdy otworzyła pudełko znalazła w nim tajemniczy list.

Udostępnij na Facebooku