Wyprzedzał nocą na podwójnej ciągłej! Wyjechała mu osobówka z rodziną w środku.


ponad rok temu
Wyprzedzał nocą na podwójnej ciągłej! Wyjechała mu osobówka z rodziną w środku.
FB Udostępnij na Facebooku
Do tragedii doszło w sobotę koło Torunia w miejscowości Małe Nieszawce. 24-letni kierowca bmw jechał ze strony Bydgoszczy chcąc wyprzedzić Volkswagena Polo nie spodziewał się co się stanie. Z naprzeciwka nadjechał samochód osobowy Opel Astra. W Oplu jechała cała rodzina mąż z żoną i dwojgiem dzieci. Doszło do tragedii! Należy również nadmienić, że kierowca bmw wyprzedzał na podwójnej ciągłej.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło koło północy w miejscowości Małe Nieszawce kiedy to na drodze ekspresowej 24-latek wyprzedzając Volkswagena Polo uderzył wprost nadjeżdżającego Opla.
 
 

Tragiczny wypadek

W wyniku czołowego wypadku 43-letni kierowca Astry poniósł śmierć na miejscu. Żona mężczyzny odniosła poważne rany i przetransportowano ją do szpitala. Dzieci, które siedziały z tyłu na szczęście
nie odniosły prawie żadnych obrażeń. Przekazano je pod opiekę rodziny.
Podejrzany o spowodowanie wypadku pochodzi z Mazowsza. Został on zatrzymany do wyjaśnienia.
Według rzecznika policji kierowca bmw był trzeźwy. 
 Dochodzenie.

Na miejscu tragicznego wypadku stawił się Prokurator z Prokuratory Rejonowej w Toruniu, który wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego współpracowali przy wstępnych oględzinach wypadku oraz 
będą wyjaśniać dalej tą sprawę. 
Zgodnie z polskim prawem przestępstwo spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego opisane jest w art. 177 § 1 i 2 k.k.

„§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8″.

Prokuratora najprawdopodobniej postawi mu taki zarzut. Póki co oczekuje w areszcie.

Źródło: popularne.pl

Udostępnij na Facebooku