Wypchnął 6-letnie dziecko z dziesiątego piętra. Wcześniej tłumaczył, że ''kogoś zabije''. Jest wyrok.

Joanna
3 tygodni temu
Wypchnął 6-letnie dziecko z dziesiątego piętra. Wcześniej tłumaczył, że ''kogoś zabije''. Jest wyrok.
FB Udostępnij na Facebooku
W Wielkiej Brytanii zapadł wyrok w sprawie autystycznego 18-latka, który zeszłego roku wyrzucił małego chłopca przez barierki na tarasie widokowym w galerii sztuki. Chłopiec cudem przeżył, jednak do końca życia zostanie niepełnosprawny.
Do dramatu doszło w sierpniu 2019 roku w galerii sztuki Tate Modern w stolicy Anglii, Londynie. 17-letni wówczas Jonty Bravery zepchnął 6-letniego chłopca przez barierki. Chłopiec przyjechał z rodzicami z Francji, by zwiedzić Londyn. 

Upadek 6-latka z 30 metrów miał fatalne konsekwencje. Chłopiec doznał bardzo poważnych obrażeń, m.in. krwotoku mózgu i pęknięć kręgosłupa, przez które na zawsze pozostanie niepełnosprawny. Przeżył on jedynie dzięki temu, że zamiast spaść całe 10 pięter, wylądował na balkonie znajdującym się 5 pięter niżej. 

Według centralnego sądu karnego w Londynie, 18-latek planował zbrodnię już dużo wcześniej, jednak nie miał konkretnego celu. Tego dnia po prostu nadarzyła się okazja - upatrzył dziecko stojące przy barierkach, podbiegł do niego i wyrzucił przez balkon. Nikt nie zdążył zareagować.

18-latek cierpiący na zaburzenia autystyczne, zaledwie rok przed tragedią udostępnił w sieci nagranie, na którym poinformował, że ''zabije kogoś, nie wie jeszcze jak, ale na pewno to zrobi''. 

W końcu zapadł wyrok w tej sprawie. Jonty Bravery został skazany na dożywocie, z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po minimum 15 latach odsiadki. 
 

To, co uczyniłeś pokazuje, że stanowisz śmiertelne zagrożenie dla społeczeństwa. Wszystko zaplanowałeś i wygląda na to, że rozkoszujesz się swoim czynem

- zwróciła się do 18-latka kierująca sprawą sędzia JusticeMcGowan.

Źródło: o2.pl | Fotografie: o2.pl

Zobacz także:

1. Rodzice zagłodzili swoją niepełnosprawną córeczkę! Prokurator walczy o dożywocie dla nich!
2. Został dźgnięty nożem w głowę, bo stanął w obronie kobiety! Makabra w Nowym Jorku!
3. Założyła na swój ślub czarną suknię ślubną! Goście oniemieli!
Udostępnij na Facebooku