Wypadek samolotu w Rosji. Piloci zginęli na miejscu


ponad rok temu
Wypadek samolotu w Rosji. Piloci zginęli na miejscu
FB Udostępnij na Facebooku
Dziś (27 czerwca) na terenie Rosji doszło do tragicznego wypadku samolotu pasażerskiego. Samolot AN-24 tuż po starcie musiał zawrócić i awaryjnie lądować na lotnisku w Niżnieangarsku. Niestety tuż przed lądowaniem awaryjnym uderzyła w budynek i stanęła w płomieniach.

Nie wyrobił się

Do całego zdarzenia doszło rano 27 czerwca w Niżnieangarsku. to własnie tu musiał awaryjnie lądować jeden z samolotów AN-24 z powodu uszkodzenia silnika. Jak donoszą świadkowie oraz rosyjskie media samolot w czasie wykonywania manewru lądowania nie zmieścił się w pasie lotniska i uderzył z dużą prędkością w stojący w pobliżu budynek. Chwilę później był cały w ogniu.


Awaria silnika

Zaraz po starcie piloci wyczuli, że coś nie tak dzieje się z maszyną. Komputer pokładowy ostrzegł ich o awarii jednego z silników. Piloci skontaktowali się z wiążą i poinformowali, że z tego powodu zawracają i będą awaryjnie lądować na lotnisku. Jak mówi sekretarz prasowy władz republiki Aleksiej Fiszew piloci postąpili w sposób prawidłowy, nie kontynuowali lotu tylko natychmiast zawrócili maszynę. Śmierć pilotów

Jak poinformowała TASS Rosyjska Agencja w wyniku wypadku śmierć ponieśli obaj piloci samolotu, 7 osób odniosło obrażenia i zostali przetransportowani do szpitala, a 43 pozostałe osoby nie odniosły prawie żadnych obrażeń.
Dokładnie opisał to Aleksiej Fiszew:

"Podczas awaryjnego lądowania samolotu pasażerskiego AN-24 w Niżnieangarsku zginęło dwóch pilotów Uratowano 42 osoby dorosłe i 1 dziecko. 7 osób odniosło obrażenia"

 

Źródło: popularne.pl 

Udostępnij na Facebooku