Amputacja nóżek 3-letniej dziewczynki. Błąd lekarzy?

Piotr
7 miesięcy temu
Amputacja nóżek 3-letniej dziewczynki. Błąd lekarzy?
FB Udostępnij na Facebooku
Mama dziewczynki była załamana, gdy dowiedziała się, że jedynym wyjściem jest amputacja nóżek jej 3-letniej córki. Lekarze nie dawali żadnej szansy na uratowanie nóg dziecka. Kobieta jednak nie poddała się i wzięła sprawę w swoje ręce!
Victora Komada posiadała bardzo rzadką wadę nóg. Polegała na tym, że nogi były odwrócone (nie posiadała kości piszczelowych). Podczas obserwacji nóg małej dziewczynki przez lekarzy stwierdzili, że jedyne co mogą zrobić to amputować jej nogi. Byli bezradni, jednak matka Victorii nie chciała słyszeć o tej operacji.

 
 

Mama szybko zaczęła szukać innych możliwych rozwiązań. W szybkim czasie okazało się, że można inaczej wyleczyć nóżki dziewczynki. W USA, dziecięcy ortopeda przeprowadza takie operacje z pozytywnym skutkiem. Jednak jest to bardzo kosztowne. Co wymyśliła matka?
 
Operacja ta nie należała do najtańszych. Jej koszt wynosił prawie 900 tysięcy złotych. Matka nie posiadała takiej kwoty, jednak szybko zrobiła zbiórkę pieniędzy. Ludzie okazali się bardzo hojni i dzięki pomocy innym córka mogła przejść tą operację.

 

 
 
Niestety, jedna noga musiała zostać amputowana. W jej miejsce została wstawiona proteza. Za to druga nóżka została wyleczona. Po wielu rehabilitacjach dziewczynka odzyskała władzę i dzisiaj może samodzielnie chodzić i cieszyć się życiem.

 
 
Warto mieć marzenia i nigdy się nie poddawać !
źródło: pikio.pl
Udostępnij na Facebooku