Wykryto nowe objawy koronawirusa. Nie lekceważ ich!!

Karolina
tydzień temu
Wykryto nowe objawy koronawirusa. Nie lekceważ ich!!
FB Udostępnij na Facebooku
Znamy już wiele objawów zakażenia wirusem COVID-19. Nie wszystkie jednak do tej pory były znane. Co chwila naukowcy odkrywają nowe objawy których nie można lekceważyć. Jeden z nowych objawów jest bardzo często spotykany. ZWRACAJ NA TO UWAGĘ.

Zakażeni koronawirusem

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Nikt niestety nie jest w stanie od razu stwierdzić, że jest zarażony. Objawy zakażenia koronawirusem pojawiają się dopiero po kilku, a nawet kilkunastu dniach. Najgorsze jest to, że niektórzy będąc zarażeni, będąc nosicielami mogą przenieść wirus na innych, lecz sami nie będą mieć żadnych objawów. Mogą nawet nie być świadomi o chorobie.

Dlatego kochani naprawdę słuchajmy zaleceń rządu i przestrzegajmy nakazów jakie są wydawane. Warto zostać w domu jeśli wyjście nie jest konieczne. Nie dopuśćmy do tego, byśmy zostali nosicielami Koronawirusa. 
Już od pierwszych dni po zarażeniu zostajemy nosicielami i możemy zarażać innych, choć sami możemy nie mieć żadnych objawów. Poza tym niektóre objawy mogą być tak łagodne i tak zwyczajne, że nawet nie przejdzie nam przez myśl, że mogą być to objawy zarażenia wirusem z Wuhan. 

Podstawowe objawy

Wirus, który opanował obecnie cały świat odwraca wszystko do góry nogami.
Lekarze apelują każdego dnia o to, by dbać o higienę, by pozostać w domach, a także o to, by zwracać uwagę na takie objawy, jak: 
- gorączka
- ból głowy
- ból mięśni 
- osłabienie
- kaszel

Proszą pacjentów, by nikt pod żadnym pozorem nie lekceważył takich objawów, gdyż może to być objaw zakażenia. Należy w takiej sytuacji jak najszybciej skontaktować się z lekarzem i jeśli to będzie konieczne zostać objętym opieką medyczną. 
Jak donosi Radio Zet, niektórzy pacjenci zakażeni Koronawirusem skarżą się także na zupełnie inne objawy, niż te wymienione wyżej. Są to objawy, które możemy uznać za błahe i mało ważne. 

Nie lekceważmy także takich objawów, jak: 

- jadłowstręt -  aż 84 procent zakażonych wirusem z Wuhan mówi o tym, że traci apetyt. Prawie połowa chorych ma objawy dotykające nie tylko układ oddechowy, ale także pokarmowy Stąd reszta wymienionych objawów. 
- biegunka - aż 29 procent zarażonych odczuwało ten objaw. Niestety utrzymująca się przez kilka dni jest niepokojącym sygnałem. 
- wymioty - blisko jeden procent zakażonych skarży się na wymioty. Nie trzeba się przejmować tym symptomem pod względem zakażenia koronawirusem, jeżeli trwa mniej niż dobę. Jeśli natomiast utrzymuje się przez kilka dni i występują także inne objawy Koronawirusa, jest to powód do myślenia. 
- ból brzucha - nie musi niepokoić, jeśli nie utrzymuje się on przez kilka dni. Nie każdy zarażony odczuwa ból brzucha, lecz około pół procenta zarażonych potwierdziło, że go odczuwali. 

Źródło: pikio.pl 

Zobacz także: 

1. Już wiadomo co z wielką sobotą. Zmiany w święceniu pokarmów zadziwiają wiernych.
2. Zmarła na koronawirusa osierociła dziecko. Suma zbiórki rośnie z każdą godziną. Niesamowite!!
3. Zmarła ósma osoba z powodu zakażenia Koronawirusem w Polsce.
4. Małżeństwo wspiera potrzebujący szpital. Niesamowite, że wystarczyły drukarki 3D i zaangażowanie. Wspaniała inicjatywa!
Udostępnij na Facebooku