Wyciekły dane osób, które zostały poddane kwarantannie! Lista z ich nazwiskami i adresami krąży w sieci!

Małgorzata
8 miesięcy temu
Wyciekły dane osób, które zostały poddane kwarantannie! Lista z ich nazwiskami i adresami krąży w sieci!
FB Udostępnij na Facebooku
W internecie pojawiła się lista osób, które zostały poddane kwarantannie w związku z koronawirusem. Teraz niemal każdy wie, gdzie przebywają podczas kwarantanny. Czy ktoś za to odpowie?

Wyciekły dane osób na kwarantannie. 

Okazało się, że w sieci krąży lista z danymi osób, które zostały poddane kwarantannie. Znajdują się na niej adresy mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Sanepid o tej oburzającej sytuacji został powiadomiony przez jedną z internautek. 

Według serwisu gniezno.naszemiasto.pl lista, która pojawiła się w internecie zawiera nazwisk tych osób, ale są na niej umieszczone adresy, pod którymi przebywają mieszkańcy poddani kwarantannie. Jest tam ponad 300 adresów! 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu powiedział dziennikarzom, że zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie. Prowadzono jest ono pod kątem wycieku danych osobowych. 


"Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w tej sprawie i wykonuje czynności zmierzające do ustalenia osoby, lub osób, które te dane umieściły w internecie." – powiedział Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Jego słowa zostały zacytowane przez portal Interia

Przeanalizowano listę z internetu z tą, w której posiadaniu jest sanepid i ustalono, ze jest ona zgodna ze stanem faktycznym. Policja badająca tę sprawę ustaliła już, że dane osobowe wyciekły z jednej z gnieźnieńskich instytucji. Teraz trwają prace nad jak najszybszym natrafieniem na trop osoby, która za to odpowiada. Wiadomo, że mieszkańcy, których adresy zostały ujawnione obawiają się o swoje bezpieczeństwo. 

źródło: lelum.pl  I  fotografie: gniezno24.com, regiony.tvp.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku