Wszystkie wieści o Bartoszu Żukowskim. Jego żona, biografia i śmiech.


8 miesięcy temu
Wszystkie wieści o Bartoszu Żukowskim. Jego żona, biografia i śmiech.
FB Udostępnij na Facebooku
Bartosz Żukowski to aktor, który przede wszystkim rozpoznawany jest i kojarzony z rolą Waldka syna Ferdka z serialu "Świat według Kiepskich". Choć zagrał w wielu innych, ciekawych rolach telewizyjnych to przez wszystkich widzów rozpoznawany jest zazwyczaj z rolą Waldusia. Co więcej skrywa życie aktora?
Z tego co wiemy to aktor nie mógł wręcz wytrzymać z ciągłym porównywaniem go tylko z tą rolą, często śmiano się z niego, a nawet szydzono, wyjechał więc za granicę. Sam w jednym z wywiadów przyznał, że przez to nie mógł rozwijać się zawodowo i musiał po prostu odciąć się od tego wszystkiego. Co u niego słychać?

 

Biografia aktora

Bartosz Żukowski urodził się  9 czerwca 1975 roku,  niedawno świętował swoje 44 urodziny. Pochodzi z powiatu garwolińskiego, to tam wychowywał się i mieszkał w dzieciństwie. Początkowo zaraz po maturze chciał zostać prawnikiem, więc spróbował swoich sił na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. Jednak podczas studiowania zdał sobie sprawę, że to zupełnie nie dla niego. Spróbował się w szkole aktorskiej. Jest absolwentem Studia Teatralnego przy Teatrze Ochoty. Chciał również studiować na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, jednak tych studiów także nie ukończył. 

"Ja nie skończyłem tych studiów. Dowiedziałem się wszystkiego, co chciałem. Potrafię przeczytać ustawę, zrozumieć umowę. Z dużym sentymentem wspominam 3,5 roku studiów na Akademii Teatralnej.  Nauczyłem się mówić i być na scenie." - opowiada aktor

Role aktora

Mało kto wie, że Bartosz Żukowski to nie tylko kultowy Walduś. Ma na swoim koncie wiele  produkcji. Mężczyzna zadebiutował w 1992 roku jako podwładny Kosiora w filmie "Pierścionek z orłem w koronie".  Choć nie narzekał na brak propozycji, to zazwyczaj grał role epizodyczne i drugoplanowe, dlatego jak sam mówi ludzie najbardziej kojarzą go z Waldkiem. Jak sam wspomina:

 "Trochę smutno, że ludzie uważają mnie tylko jako Waldka. Choć sam nie spodziewałem się, że serial przyniesie taki sukces telewizji Polsat. Nie wstydzę się mojej roli. Uważam, że aktor powinien grać tak, jak najlepiej potrafi".Aktor występował m.in. w Ojcu Mateuszu czy Pierwszej miłości w rolach epizodycznych, w "Moje córki krowy" jako uzdrowiciel, czy w "Drogówce: jako Wójcik.

Śmiech duże znaczenie w roli.

Podczas kiedy aktor wcielał się w rolę kultowego Waldka w "Świat według Kiepskich" obezwładniał wręcz swoim śmiechem, co dobrze odwzorowywało rolę nierozgarniętego mężczyznę. Wiele osób i fanów serialu, wiąże śmiech Waldka z serialem. Jest dla nich wręcz symbolem całego serialu. Można było to zaobserwować kiedy Polsat emitował serial, w czasie gdy aktor nie występował, wówczas oglądalność bardzo spadła.

Żona aktora.

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że aktor początkowo był związany z aktorka Violettą Arlak, która zasłynęła z roli w "Ranczo" jako żona wójta Kozioła. Byli razem przez ponad dziesięć lat, a związek ten budził wiele zainteresowania wśród mediów. Jednak liczne rozjazdy i spotkania zawodowe sprawiły, że para rozstała się.

Bartosz Żukowski po wyjeździe do Niemiec w 2004 roku poznał Polkę również będąca na emigracji. Skutkiem ich miłości była córka, która przyszła na świat w 2009 roku. Jednak i ten związek nie przetrwał próby czasu. Małżonkowie rozstali się o czym w zeszłym roku poinformowały media, a sprawa rozwodowa ciągnie się już od ponad trzech lat.
Toczy się również postępowanie odnośnie alimentów dla Poli.

Źródło: pikio.pl

Udostępnij na Facebooku