Włamał się na e-lekcję i wyzywał uczniów myśląc że jest bezkarny. Mocno się zdziwił!

Joanna
ponad rok temu
Włamał się na e-lekcję i wyzywał uczniów myśląc że jest bezkarny. Mocno się zdziwił!
FB Udostępnij na Facebooku
13-latek z Gdańska jest świetnym przykładem tego, że nikt nie jest anonimowy w sieci. Chłopiec łamiąc zabezpieczenia, dołączył do grupy uczniów w trakcie lekcji i zaczął im ubliżać.
Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski - funkcjonariusze z komisariatu z gdańskiej dzielnicy Oliwa otrzymali zgłoszenie o zhakowaniu jednej ze zdalnych lekcji.

Jak się okazało - za wszystkim stał 13-letni chłopiec spoza szkoły, który będąc pewnym o swojej anonimowości i bezkarności postanowił włamać się na jedną z lekcji w której uczestniczyli uczniowie ósmej klasy. 
Chłopiec zaczął przeszkadzać, był wulgarny, zwracał się do uczniów po imieniu i kierował do nich obraźliwe pytania. 

Myślał że jest bezkarny.

Sprawa trafiła do policjantki zajmującej się profilaktyką oraz przestępczością wśród nieletnich. Funkcjonariuszka dokładnie zbadała zabezpieczone nagranie z e-lekcji, sprawdziła login włamywacza i ustaliła, że osobą odpowiedzialną za to jest 13-letni uczeń. 

Materiał został zabezpieczony i przekazany do sądu rodzinnego. 

Oficer prasowy, Mariusz Chrzanowski przypomina, że nikt w internecie nie jest anonimowy, a konsekwencje prawne takich zachowań są bardzo poważne. Za nieuprawniony dostęp do systemu teleinformatycznego w przypadku osoby, która ukończyła 17 lat - grozi kara nawet dwóch lat więzienia, a za znieważenie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do roku. Sprawca który nie ukończył 17 lat odpowiada w sądzie dla nieletnich. 

Źródło: wiadomosci.onet.pl | Fotografie: parenting.pl

Zobacz także:

1. Kontrowersyjne kazanie księdza. Jedynym sprawiedliwym kandydatem na prezydenta jest Andrzej Duda. Reszta to... [VIDEO]
2.  Znany piłkarz przyznał się do zamordowania swojego syna! Wyznał, że nigdy go nie kochał!
3. 49-latka została rozjechana samochodem tuż po tym, jak oparła się o jego maskę! Prawdziwa tragedia!
Udostępnij na Facebooku