Już wiadomo, dlaczego nakaz dystansu społecznego obejmuje również członków rodziny!

Małgorzata
10 miesięcy temu
Już wiadomo, dlaczego nakaz dystansu społecznego obejmuje również członków rodziny!
FB Udostępnij na Facebooku
Wiele kontrowersji wśród Polaków budzi nakaz dystansu społecznego, który obejmuje również osoby razem mieszkające. Nieprzestrzeganie go grozi mandatem. Dlaczego tak jest?

Nakaz dystansu społecznego. 

Mateusz Morawiecki został ostatnio zaproszony do wzięcia udziału w akcji Q&A podczas której odpowiadał na pytania zadawane mu przez użytkowników Facebooka. Jedna z osób postanowiła spytać, jaki sens ma nakaz dystansu społecznego nałożony również na członków rodziny, a przede wszystkim na małżeństwa, które śpią w jednym łóżku,a  na zewnątrz muszą trzymać się na dystans. Premier odpowiadając na to pytanie powiedział, że w tym nakazie chodzi o... ułatwienie pracy policjantom!

"Dlaczego zalecamy dystansowanie społeczne również pomiędzy osobami bliskimi? Otóż policjanci nie wiedzą, czy idąca po ulicy para osób to jest mąż i żona czy nastolatek z ojcem lub matką. Lepiej, żeby ich czas był poświęcany na to, na co potrzebują, czyli weryfikację osób, które znajdują się w kwarantannach czy pomoc straży granicznej w ochronie granic albo po prostu na zapewnienie nam bezpieczeństwa w czasach koronawirusa. Dzięki temu ułatwiamy pracę policji."

 

Kary za nieprzestrzeganie nakazu. 

W dzisiejszych czasach dystans, który narzucono Polakom ma wynosić minimum 2 metry. Za nieprzestrzeganie tego dystansu funkcjonariusz policji może wypisać obywatelowi mandat w wysokości minimalnej 500 złotych. Polacy zarzucili władzy, że chce w ten sposób zasilić budżet państwa. Do tego zarzutu również postanowił odnieść się Morawiecki. 

"Zapewniam, że nakładane mandaty mają wyłącznie cel dyscyplinujący, nie mają żadnego znaczenia z punktu widzenia budżetowego, to jest maluteńka kropeleczka w oceanie, więc tutaj takiego związku nie ma." - powiedział premier.

Wiadomo też, że jak na razie nakaz zachowania dystansu wobec członków rodziny nie zostanie zniesiony w najbliższym czasie.  

źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl, raadiomaryja.pl, YouTube

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku