Wesela i śluby- Morawiecki wypowiada się w temacie.

Karolina
7 miesięcy temu
Wesela i śluby- Morawiecki wypowiada się w temacie.
FB Udostępnij na Facebooku
W Polsce wprowadzono wiele obostrzeń z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Jednym z zakazów jest zakaz organizowania zgromadzeń. Jest to wielkim utrudnieniem dla wszystkich, którzy właśnie mieli przeżyć najpiękniejszy dzień w swoim życiu. Niestety niektórzy czekali latami na termin ślubu i wesela, a teraz zostali zmuszeni do przełożenia, lub nawet odwołania ceremonii. Ciężko jest się z tym pogodzić. Premier Morawiecki wypowiada się w tym temacie.

Obostrzenia w kraju

W Polsce zostało wprowadzone wiele obostrzeń w celu złagodzenia rozprzestrzeniania koronawirusa. Gospodarka na wielu filarach gospodarczych po prostu stanęła w miejscu. Przez wprowadzone zakazy wiele przedsiębiorstw ponosi ogromne straty. Między innymi epidemia negatywnie wpłynęła na funkcjonowanie takich branż jak hotelarstwo, turystyka, handel detaliczny, lecz nie tylko. Bardzo mocno ucierpią także przedsiębiorstwa zajmujące się organizacją wesel. Wiele osób zostało zmuszonych do przełożenia, lub odwołania swojej imprezy życia. Dla przedsiębiorstw z tej branży wiąże się to z ogromnymi stratami.

Rząd Polski stopniowo stara się wyłączać obostrzenia wprowadzane w walce z epidemią, w celu odmrażania gospodarki. Już teraz możne przebywać w kościele więcej niż 5 osób, a co za tym idzie, jeśli komuś zależy może wziąć ślub w kościele i zaprosić na niego gości. Niestety większość młodych pragnie po ślubie zrobić także wesele, a to jest jeszcze niedopuszczalne. Jak długo? 

Śluby mogą się odbywać, a co z weselami?

Premier Morawiecki ostatnio zajął głos w tej sprawie. Powiedział on, że śluby mogą się odbywać, a już wkrótce zostaną doprecyzowane przepisy dotyczące organizacji imprez weselnych. 

Morawiecki postanowił odpowiedzieć na pytania zadawane przez użytkowników facebooka. Powiedział on, że już niedługo zostaną ogłoszone dokładne decyzje, jakie podejmie Rząd w sprawie wesel. Najprawdopodobniej będą się one mogły odbywać, lecz koniecznym będzie dystansowanie się. 

Liczba gości weselnych

Morawiecki zapowiada, że nie obejdzie się bez zachowania dystansów i niestety liczba gości weselnych będzie musiała zostać ograniczona. Dokładne informacje dotyczące tego ile gości będzie mogła zaprosić na wesele para młoda zostanie ujęte w rozporządzeniu. 

Maseczki na weselu

Premier dodaje, że jeśli chodzi o picie i jedzenie w maskach, to tego zdecydowanie nie zaleca. Radzi, by do takich przyjemności jednak maseczki zdejmować. 
"Jeśli chodzi o wesela - to tak jak również w różnych innych okolicznościach w pomieszczeniach, tak jak dzisiaj będąc tutaj w pomieszczeniu, na czacie z państwem nie mam maseczki, tak i wtedy również te maski nie będą konieczne" - sprecyzował.
Dokładniejszych informacji możemy się spodziewać w najbliższych dniach. Rząd ma dokładnie sprecyzować w jaki sposób będą mogły się odbywać imprezy weselne w Polsce.

Mamy nadzieję, że podejdą do sprawy racjonalnie. 


Źródło: bankier.pl 

Zobacz także: 

1. UWAGA SENIORZY! Oszuści mają nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy.
2. Pielęgniarka chora na koronawirusa zmarła w drodze do szpitala. Tragiczne wieści!
3. Ranking testów wykonywanych w krajach Unii Europejskiej. Polska nie wypadła dobrze...
4. Andrzej Duda wypowiedział się o swoich planach. ''Ja chcę Polski plus, niezależnie od tego, czy jest kryzys czy nie''.
Udostępnij na Facebooku