Weekend spędzony z przyjaciółkami może... wydłużyć nasze życie!

Małgorzata
10 miesięcy temu
Weekend spędzony z przyjaciółkami może... wydłużyć nasze życie!
FB Udostępnij na Facebooku
Potrzebujesz wymówki, aby wybrać się z przyjaciółkami na babski wyjazd? Okazuje się, że możesz śmiało powiedzieć, że weekend spędzony w gronie przyjaciółek może... przedłużyć nam życie! To wszystko zostało udowodnione naukowo!
Naukowcy udowodnili, że przyjaźń sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, mniej się stresujemy, rzadziej chorujemy na choroby serca, lepiej znosimy ból i... żyjemy dłużej! Odkryto również, że czas, który spędzamy z przyjaciółmi sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci, ufni i nastawieni przyjaźnie do otoczenia. 


William Chopik, który jest psychologiem na Michigan State University dokonał niezwykłego odkrycia - u osób starszych przyjaźń jest wskaźnikiem zdrowia i szczęścia w relacjach rodzinnych. 

"Trzymanie w rękach kilku naprawdę dobrych przyjaciół może zrobić różnicę dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Mądrze jest więc inwestować w przyjaźnie, dzięki którym czujesz się najszczęśliwszy".


Okazuje się, że są też badania, które wykazują, że przyjaźń na odległość istnieje i ma prawo bytu. Jednak w dzisiejszych, zabieganych czasach ciężko nam poradzić sobie z połączeniem w całość pracy, rodziny i do tego przyjaźni. Jednak psychologowie apelują, aby walczyć o przyjaźń ze wszystkich sił, bo to właśnie ona, bardziej niż inne relacje sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi i zdrowsi. 

To co? Kto jedzie na weekend z przyjaciółmi?źródło: ofeminin.pl  I  fotografie: ofeminin.pl
Udostępnij na Facebooku