Czy w tatrzańskich lasach ukrywa się szalony żołnierz ze Wschodu? Jest wypowiedź TPN-u!

Małgorzata
ponad rok temu
Czy w tatrzańskich lasach ukrywa się szalony żołnierz ze Wschodu? Jest wypowiedź TPN-u!
FB Udostępnij na Facebooku
Jak donoszą turyści na terenie Tatr lub w okolicy Zakopanego może się ukrywać niebezpieczny mężczyzna, który prawdopodobnie pochodzi ze Wschodu i jest żołnierzem!
W czwartek, około godz. 18.00 turyści w Dolinie Małej Łąki zauważyli podejrzanego mężczyznę, który katował małego Cocker Spaniela. Rzucał szczeniakiem o półki skalne i pobliskie drzewa. Gdy pracownik TPN zainterweniował mężczyzna powiedział mu, że pies jest właśnie składany w ofierze, a potem zaczął się zachowywać agresywnie. 


Pracownik TPN wezwał ma pomoc policję oraz Straż Parku jednak nim przyjechali mężczyzna zniknął. Według osób, które widziały całe zdarzenie to podejrzany wrzucił psa do plecaka i szybko poszedł w góry. Podejrzewa się, że nieznajomy może być byłym żołnierzem.

"Pomimo nieznajomości terenu świetnie radził sobie w trudnym terenie. Sam jestem byłym żołnierzem, więc potrafię rozpoznać takie rzeczy. Ten mężczyzna może być bardzo niebezpieczny i zapewne szalony. Liczymy się z tym, że potrafi się maskować w terenie leśnym i być może dalej przebywa w górach. Oby nikogo nie zaatakował…"  - wyznał w rozmowie z portalem zakopane.naszemiasto.pl Edward Wlazło, który jest komendantem Straży Parku.


Podczas rozmowy z Tatromaniakiem Wlazło przyznał, że agresywny mężczyzna na pewno jest Ukraińcem. Do pomocy w akcji poszukiwawczej wezwano również przedstawicieli Straży Granicznej. 


AKTUALIZACJA: Jak mediom powiedział rzecznik policji w Zakopanem, Roman Wieczorek poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Jego piesek natomiast został dokładnie zbadany przez weterynarza. Nie ma żadnych śladów uszkodzeń ciała i jest w świetnej formie. 

Czyżby turystów poniosła wyobraźnia? 


źródło: tatromaniak.pl  I  fotografie: tatromaniak.pl
Udostępnij na Facebooku