W Tatrach śnieg i lód! TOPR ostrzega!

Małgorzata
ponad rok temu
W Tatrach śnieg i lód! TOPR ostrzega!
FB Udostępnij na Facebooku
Jak informuje turystów TOPR - w Tatrach zaczyna się zima i panują tam trudne warunki do uprawiania turystyki górskiej. Wiele szlaków jest oblodzonych i ośnieżonych, co może być niebezpieczne.
"W Tatrach panują bardzo trudne warunki. Jutro możemy spodziewać się pięknej pogody, jednak temperatury przez całą noc będą poniżej zera i warunki do rana na pewno nie ulegną poprawie. Od wysokości ok 1700 m.n.p.m. leży świeży śnieg, wiele miejsc jest oblodzonych" - taki komunikat opublikował na swojej stronie TOPR. Ratownicy proszą, aby turyści unikali wypraw w wyższe góry, bo może to być niebezpieczne. 


Z kolei przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego donoszą, że w Tatrach panują ciężkie warunki do uprawiania turystyki górskiej. Wciąż jednak zdarzają się osoby, które nie przejmują się takimi komunikatami i mimo sugestii osób, które znają góry lepiej od nich idą w wyższe partie, a później muszą wzywać TOPR-owców na pomoc. 

Dołączamy się do apelu TOPR-u i TPN-u i apelujemy o rozwagę do osób, które planują najbliższy czas spędzić w naszych pięknych Tatrach! Pamiętajmy, że w górach rozwaga jest kluczowa!źródło: fakty.interia.pl   I   fotografie: fakty.interia.pl 
Udostępnij na Facebooku