W pożarze sierocińca zginęło wiele niemowląt i dzieci! Ogromna tragedia!

Małgorzata
6 miesięcy temu
W pożarze sierocińca zginęło wiele niemowląt i dzieci! Ogromna tragedia!
FB Udostępnij na Facebooku
W przerażającym pożarze sierocińca zginęło kilkunastu mieszkańców oraz spalony został budynek. W związku z problemami finansowymi używano tam świeczek zamiast lamp elektrycznych.

Pożar w sierocińcu odebrał życie dzieciom i niemowlętom. 

Ogień zaczął się nagle, gdy w budynku przebywało wiele dzieci w różnym wieku. Zginęło 15 dzieci w wieku 10-15 lat, ale także kilka niemowląt. Biedactwa spłonęły w swoich łóżeczkach, bo strażacy dotarli na miejsce zbyt późno i do tego nie posiadali odpowiedniego sprzętu. Część maleństw straciła życie w związku z zatruciem dymem.

Potwierdzono, że około 60 dzieci opuściło sierociniec nim ogień zajął cały budynek. Władze pracują nad znalezieniem domów dla ocalałych, a policja próbuje ustalić, co sprawiło, że ogień wybuchł. Okazało się, że organizacja, która odpowiadała za sierociniec nie spełniała wymogów, które były konieczne do prowadzenia takiego miejsca. Dom dziecka był przeludniony, brudny i nie posiadał koniecznych do zapewnienia bezpieczeństwa gaśnic. Najprawdopodobniej gdyby były na stanie to udałoby się ugasić ogień w zarodku. 


Maria Luisa Fornara, która jest przedstawicielką UNICEF na Haiti jest załamana tą sytuacją. Pożar wybuchł około godziny 21.00 w sierocińcu w Kenscoff niedaleko Port-au-Prince na Haiti. Strażacy przybyli na miejsce po półtorej godziny i co zaskakujące przyjechali motocyklami! Nie mieli odpowiedniej ilości sprzętu, który pozwoliłby im wejść do płonącego budynku, aby uratować pozostałe tam maluchy. Na miejscu nie było też odpowiedniej ilości karetek pogotowia, które zawiozłyby wszystkich poszkodowanych do szpitali. 


źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl

Zobacz także:

1. 2-letnia dziewczynka zabiła swoją matkę na oczach ojca! Mężczyzna nie mógł nic zrobić!
2. Fala hejtu na żonę Szymona Hołowni. Polityk zapowiedział pozwy.
3. Polacy wybrali najlepszą pierwszą damę. Niekorzystny sondaż dla Agaty Dudy.

Udostępnij na Facebooku