Uwaga na zmiany dotyczące 500+. Musisz zrobić jedną rzecz inaczej stracisz świadczenie!


ponad rok temu
Uwaga na zmiany dotyczące 500+. Musisz zrobić jedną rzecz inaczej stracisz świadczenie!
FB Udostępnij na Facebooku
Polska żyje nowymi zmianami dotyczącymi obiecanego przez Kaczyńskiego. Mianowicie program świadczeń wychowawczych wypłacanych przez państwo, czyli 500+. Nowy program zakłada pewne zmiany, a osoby które chcą je otrzymać muszą się spieszyć i zrobić jedną prostą rzecz.

Zmiany w znanym programie wprowadzonym przez rządy Prawa i Sprawiedliwości zakładają wypłacanie 500 zł na każde urodzone dziecko i każde obecne dziecko, które nie ukończyło 18tego roku życia. Dotychczas program ten zakładał wypłacanie 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie.
Program ten cieszy się dużą popularnością wśród polskiej społeczności, zwłaszcza w rodzinach uboższych, gdzie jest to pewien 
sposób "łatania" dziury w budżecie rodzinnym. Mimo bardzo dużej rzeszy zwolenników tego programu możemy również znaleźć mnóstwo osób, które są przeciwne programowi i uważają, że pogłębia to już i tak słaby stan finansowy polskiego państwa.
Uważają także, że rządy PiS-u poprzez dawanie ludziom takie typu zasiłki muszą pokryć czymś te "stracone" pieniądze skarbu państwa np. przez zwiększenie podatków i akcyzy na produkty, które często są kupowane m.in. papierosy, alkohol czy benzyna.

500+ na każde dziecko.

Program 500+ ma za zadanie według rządów PiSu poprawić sytuacje materialną polskich rodzin, pomóc wychowywać dzieci i zachęcać młode pary do większego potomstwa i tym samym poprawienie słabej sytuacji demograficznej polskiego państwa.
Jak poinformował prezes partii Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki ma zostać wprowadzona nowa formuła programu 500+ i ma ona przyznawać pieniądze każdemu opiekunowi dziecka, które jest niepełnoletnie.
Aby móc się ubiegać o to świadczenie należy zastosować się do nowych zasad. W innym wypadku można stracić pieniądze!

Nowe zasady

Nowa uchwała zostanie wprowadzona w życie 1 lipca 2019 roku. Jeżeli nowe warunki otrzymania świadczenia mówią, że świadczenie będzie przyznawane każdemu dziecku, które nie ukończyło 18 lat, to jedynym warunkiem jest złożenie wniosku.
W związku ze zmianami zmieniony będzie także formularz wypełniania świadczenia. Dotychczas wniosek zawierał 8 kartek, natomiast nowy wniosek ma zawierać tylko 4. Należy to wykonać prawidłowo i wypełnić nowy wniosek!
Osoby, które nie wypełnią wniosku w nowej formie nie otrzymają świadczenia !
Przyjmowanie świadczeń drogą elektroniczną rozpoczną się o 1 lipca, natomiast w wersji papierowej od 1 sierpnia.
Osoby, które złożą wniosek do września tego roku mogą liczyć na wyrównanie z miesięcy lipca i sierpnia. 
Jeżeli zaś nie złożymy wniosku do września pieniądze nie zostaną wypłacone za zeszłe miesiące!

Źródło: pikio.pl

Udostępnij na Facebooku