Uwaga kierowcy! Zmiany na stacjach paliw.

Karolina
4 miesięcy temu
Uwaga kierowcy! Zmiany na stacjach paliw.
FB Udostępnij na Facebooku
Już około tysiąc osiemset stacji paliw PKN ORLEN wprowadziło możliwość płacenia za paliwo bez wchodzenia do środka budynków. Teraz nie musimy w tych stacjach odchodzić od dystrybutora na odległość większą niż metr. Wystarczy mieć aplikację.
Instalacja aplikacji jest darmowa- gdy posiadamy aplikację Orlen Pay na smartfonie wystarczy zeskanować kod QR z dystrybutora. Faktura za paliwo w tym samym momencie otrzymujemy e-mail z Fakturą. 

PKN ORLEN wyjaśnił jak to działa

Podczas trwania epidemii w naszym kraju, Komenda Stołeczna Policji informuje, że ilość zdarzeń drogowych na terenie stolicy spadła o połowę. Ruch na ulicach się zmniejszył. Jeśli ktoś ma możliwość pracy zdalnej to korzysta z niej. Dzieci, młodzież i studenci nie chodzą do szkoły/uczelni więc na chodnikach i przejściach dla pieszych ludzi jest w zupełności mniej. Liczba osób w komunikacjach publicznych jest znacznie mniejsza. 

PKN ORLEN dla wszystkich, którzy są zmuszeni wychodzić z domów i korzystać z samochodów, ulepsza swoje stacje. Wszystko po to, by do minimum ograniczyć kontakt ludzi i nie dopuszczać do rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Już od 2018 roku istnieje aplikacja Orlen Pay, która umożliwia płacenie za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze korzystając ze swoich smartfonów. 

Orlen Pay powstało do usprawnienia i przyspieszenia obsługi klienta, w tym myśląc o niepełnosprawnych i rodzinach z dziećmi. Obecnie jest świetnym wsparciem w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa z Wuhan. Zmniejsza ona ryzyko zakażenia. Już niemal milion użytkowników skorzystało z aplikacji, zrealizowali oni już ponad 484 tys. transakcji na kwotę 70 mln zł.

Jak działa aplikacja

Z aplikacji można korzystać bezpłatnie w systemach Android i iOS – należy ją zainstalować na swoim telefonie i zarejestrować się oraz podpiąć kartę płatniczą (należy odblokować możliwość płatności internetowych).

Kiedy już zatankujemy wystarczy swoim telefonem, przy pomocy aplikacji zeskanować kod QR z dystrybutora. 

Następnie zatwierdzamy płatność wcześniej ustawionym kodem PIN. Płatność trwa tyle czasu, ile płatność kartą przy kasie na stacji. 

Potwierdzenie płatności lub faktura (gdy tankujemy paliwo na firmę) wysłane zostają od razu po zrobieniu transakcji, na podany e-mail. 
W zainstalowanej aplikacji zapisane są wszystkie nasze transakcje. Można także dzięki niej zbierać punkty VITAY, a także nawigować się do najbliższej stacji.

Plany na przyszłość

Już na kwiecień zaplanowane jest dołączenie płatności takich, jak: płatność BLIK, Google Play czy Apple Pay. Na wybranych stacjach zapłacimy dzięki aplikacji nie tylko za paliwo, ale także za inne produkty. Między innymi będą to kody do myjni bezdotykowa. Posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz karty Biznes Tank będą mogli korzystać z rabatów. 

Transakcje natychmiastowe na stacjach

Aplikacja Orlen Pay umożliwia tankowanie paliwa w cenie, jaką widzimy na dystrybutorze. Nie różni się ona od tej, jaką byśmy zapłacili wchodząc do budynku stacji. 
Możemy odjechać od dystrybutorów bez wchodzenia do środka budynku, natychmiast po tym, jak w aplikacji wyświetli się potwierdzenie zaakceptowania płatności. 
Nie da się zrealizować płatności, dopóki pistolet do tankowania nie zostanie odwieszony. 
Do aplikacji Orlen Pay możemy przypisać kartę płatniczą Visa lub Mastercard. Może to być zarówno karta kredytowa jak i debetowa W dowolnej chwili mamy możliwość zmiany karty. 

Źródło: money.pl | Fotografia: franczyzawpolsce.pl 

Zobacz także: 

1. 13 ofiar koronawirusa. Dziś zmarły 3 osoby.
2. Koronawirus w Polsce. Druga osoba została wyleczona i opuściła szpital!
3. Od 25 marca weszły w życie nowe zaostrzenia. Czy spacery są dozwolone? Jak wysokie będą kary?
4. Pielęgniarka zaryzykowała i ocaliła życie noworodka! Przez ten krok mogła stracić pracę!
Udostępnij na Facebooku