Uratował trójkę dzieci z morza. Bohaterski czyn!

Magdalena
4 miesięcy temu
Uratował trójkę dzieci z morza. Bohaterski czyn!
FB Udostępnij na Facebooku
Policjant z Poznania będąc na wakacjach w Mielnie uratował 3 dzieci porwane przez prądy morskie w Bałtyku. Gdyby nie jego odwaga mogłoby stać się najgorsze. Udowodnił także, że policjant jest zawsze na służbie.
Mężczyzna będący na wakacjach w Mielnie uratował 3 rodzeństwa w wieku 10 - 14 lat. Dzieci, pomimo czerwonej flagi weszły do morza. Mężczyzna, gdy  tylko  zauważył co się dzieje krzyknął, aby zawołać ratowników i sam ruszył na ratunek. Mężczyzna okazał się policjantem z Poznania. Jego postawa pokazuje, że wybrał służbę dla obywateli, bez względu na okoliczności.
 

Funkcjonariusz wykazał się zimną krwią i wielką uwagą. W końcu tylko on zaobserwował dzieci opadające z sił w wodzie. Feralnego dnia dzieci nie powinny zażywać kąpieli. Ze względu na bardzo silne i równie niebezpieczne prądy wsteczne wywieszona została czerwona flaga oznaczająca całkowity zakaz wchodzenia do wody.


Po chwili obok interweniującego policjanta ukazał się jeszcze jeden mężczyzna - okazał się on ojcem dzieci. Na miejscu szybko pojawili się ratownicy i pomogli w akcji ratowniczej. Musieli także pomóc obojgu dorosłym dotrzeć na brzeg, fale okazały się tak silne że nawet rośli mężczyźni opadali z sił. Dodatkowo policjant odniósł rany. Mężczyzna wielokrotnie uderzał o falochron. Na brzegu wszystkimi uczestnikami zdarzenia zajęli się lekarze.


Uczulajmy dzieci do przestrzegania zakazów. W końcu obowiązują one z konkretnego powodu. Dajmy im przykład, ale także czuwajmy nad ich bezpieczeństwem uważniej. Nie zawsze znajdzie się osoba która zareaguje i pomoże.


źródło: popularne.pl | fotografie: popularne.pl
Udostępnij na Facebooku