Tragiczny pożar w szpitalu położniczym! Jest wiele ofiar!

Małgorzata
10 miesięcy temu
Tragiczny pożar w szpitalu położniczym! Jest wiele ofiar!
FB Udostępnij na Facebooku
W Algierii miał miejsce straszny pożar w wyniku którego zginęło wiele dzieci. Ogień pojawił się w jednym ze skrzydeł szpitala położniczego. Strażacy robili, co mogli, aby uratować przebywające tam noworodki.
24 września 2019 roku w szpitalu położniczym w Algierii wybuchł pożar. Przybyła na miejsce straż pożarna od razu rozpoczęła ewakuację przebywających tam kobiet wraz z dziećmi. Niestety, ogień szybko się rozprzestrzeniał i nie udało się uratować wszystkich. 


Nassim Bernaoui, który pełni funkcję rzecznika służb ratunkowych poinformował, że życie w pożarze straciło ośmioro dzieci. Jako przyczynę ich śmierci podano zatrucie tlenkiem węgla oraz poparzenia. 


Służby ratunkowe, jak na razie nie podały informacji o tym, dlaczego w szpitalu położniczym pojawił się ogień. Nieoficjalnie mówi się jednak, że ten straszny pożar wybuchł z powodu iskry, która pojawiła się w związku z popsutymi urządzeniami elektrycznymi. Minister Zdrowia Mohamed Miraoui pytany o to, dlaczego wybuchł pożar wyznał, że mogło to się stać ponieważ popsuta była elektryczna pułapka na insekty. Od razu ruszyło śledztwo, które ma wykazać dlaczego doszło do tej tragedii i czy można było jej
zapobiec. źródło: planeta.pl  I  fotografie: planeta.pl
Udostępnij na Facebooku