Tragiczna katastrofa samolotu. Zaledwie kilka dni po uruchomieniu lotów... [VIDEO]

Joanna
6 dni temu
Tragiczna katastrofa samolotu. Zaledwie kilka dni po uruchomieniu lotów... [VIDEO]
FB Udostępnij na Facebooku
Samolot pasażerski linii Pakistan International Airlines ze 107 osobami na pokładzie rozbił się w Karaczi, na południu Pakistanu. Do katastrofy doszło zaledwie kilka dni po tym, jak Pakistan zezwolił na wznowienie ruchu lotniczego. Nie jest znana dokładna liczba ofiar tragedii.
Samolot leciał z Lahaur, stolicy prowincji Pendżab do Karaczi, na lotnisko Dźinnaha, który jest największym międzynarodowym i krajowym portem lotniczym w kraju. Jak podają media - na pokładzie samolotu znajdowało się 99 pasażerów, oraz 8 członków załogi. Według Pakistańskich Linii Lotniczych katastrofę przeżyły co najmniej dwie osoby, jednak niektóre media mówią o nawet sześciu ocalałych. 
 

Miejscowe media informują, że do katastrofy doszło podczas próby lądowania. To właśnie wtedy podwozie miało się nie wysunąć, a samolot uderzył w znajdujące się nieopodal budynki. Wcześniej miał on robić dwa, lub trzy okrążenia wokół lotniska. Zanim została stracona łączność z lotem PK-8303, pilot maszyny zdążył poinformować, że stracił jeden z dwóch silników i kapitan prosi o lądowanie awaryjne. 

Na miejsce zdarzenia przybyły służby ratownicze, oraz pakistańscy żołnierze z sił szybkiego reagowania.

Jak podaje portal Hindustan Times - katastrofa ta jest już drugą katastrofą pakistańskiego przewoźnika w przeciągu ostatnich czterech lat. W 2016 roku także doszło do katastrofy, na wskutek której zmarło 47 osób. 

Źródło: fakt.pl, biznes.wprost.pl, youtube.com | Fotografie: fakt.pl

Zobacz także:

1. Wielkopolskie. Tragiczny wypadek nastolatka w skateparku. Jest apel do świadków.
2. 19-letnia striptizerka została zamordowana! Jej zwłoki zostały znalezione przez dzieci!
3. Czy zaginiona sprzed ćwierć wieku Monika Bielawska się odnalazła? Jest nadzieja na rozwiązanie tej sprawy.
Udostępnij na Facebooku