Tragedia w Afganistanie. Nie żyje ponad 20 osób.

Joanna
1 miesięcy temu
Tragedia w Afganistanie. Nie żyje ponad 20 osób.
FB Udostępnij na Facebooku
Seria lawin nawiedziła prowincję Dajkundi w centrum kraju. Dodatkowo, ponad 10 osób jest rannych, a 7 zaginionych. Niestety, możliwe że to jeszcze nie koniec, a bilans ofiar śmiertelnych może się powiększyć.
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło 13-ego lutego w czwartek. Wszystkie ofiary to członkowie jedynie dwóch rodzin. Na dodatek lawina zniszczyła co najmniej 50 domów- informuje Ahmad Tamim Azimi, rzecznik ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych . 

Poszukiwania cały czas trwają.

Jak informują media, ekipa ratunkowa bez przerwy pracuje, przeszukują teren z nadzieją że odnajdzie się jeszcze ktoś zaginiony. Możliwe, że ofiar może być więcej ze względu na niską temperaturę i warunki utrudniające całą akcję ratowniczo - poszukiwawczą. 
Jak informuje agencja AP- większość dróg górskich zostaje czasowo zamknięta, ze względu na obfite opady śniegu, powodzie i lawiny. 
 


To nie pierwszy taki przypadek. Bilans ofiar i zniszczeń jest przerażający. 

Tylko w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, w samym kraju, powodzie i lawiny zabiły aż 72 osoby! Dodatkowo, od początku zimy, zniszczone zostało prawie 2,5 tysiąca domów. 
Afganistan często jest narażony na klęski żywiołowe, m.in. na powodzie, osuwiska ziemi, czy lawiny. Powodem tego jest słabo rozwinięta infrastruktura. Degradacja środowiska naturalnego również temu nie sprzyja. 
 

Sprzed chwili:

Międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam in Afghanistan poinformowała, że społeczność lokalna powoli zaczęła otwierać drogi, aby dotrzeć do dotkniętych klęską obszarów. Jednak ryzyko dalszych lawin pozostaje. Nie pozostaje nic innego jak czekać na rozwój sytuacji. 
 

Źródło: tvp.info, twitter.com  | Fotografie: tvp.info, twitter.com,  

Zobacz także:

1. Bestialstwo w Złotoryi. Znęcał się nad szczeniakami. Jeden z nich nie przeżył.
2. Gwałciciel z Londynu nie ma łatwo. Współwięźniowie potraktowali go tak, jak na to zasłużył.
3. Mama zostawiła dziecko z kompletnie pijaną babcią! Sama poszła na imprezę, gdzie zażywała narkotyki!
 
Udostępnij na Facebooku