« wróć do listy

To zdjęcie podzieliło internautów! Który z kierowców ma pierwszeństwo?

Natalia – 8 miesięcy temu
To zdjęcie podzieliło internautów! Który z kierowców ma pierwszeństwo?
Źródło: www.twitter.com
f Udostępnij na Facebooku
Z roku na rok coraz trudniej przyszłym kierowcom zdać teoretyczny egzamin na prawo jazdy. Wzrasta liczba osób, które nie zdają tego egzaminu za pierwszym razem... W Internecie pojawił się obrazek, który przysporzył kłopotów nie tylko przyszłym kierowcom, ale i wieloletnim! Sprawdźcie dlaczego!

Nierozważna jazda

Zarówno początkujący kierowcy, jak i wieloletni zamiast korzystać ze znaków - jeżdżą na pamięć... Ten sposób jazdy nie jest dobry, ponieważ w kodeksie ruchu drogowego pojawiają się zmiany! Kierowcy jeżdżący na pamięć mają problemy głównie w dużych miastach - tam kolizje są na porządku dziennym... Takie osoby powodują duże niebezpieczeństwo w ruchu drogowym!
 

Internetowa zagadka

Na pierwszy rzut oka ta sytuacja drogowa wydaje się być łatwa do rozwiązania, ale czy na pewno tak jest? Na obrazku widać skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, znajduje się tam również samochód oraz autobus. Samochód zamierza jechać prosto, a kierowca autobusu zamierza skręcić w lewo. Sygnalizacja świetlna wskazuje obu pojazdom światło zielone, ale oprócz sygnalizacji na skrzyżowaniu są również znaki.


Kto ma pierwszeństwo?

Odpowiedzi internautów były... różne! Internauci wskazywali, że pierwszeństwo ma autobus... Jednak ta odpowiedź jest nieprawidłowa! Pewien instruktor jazdy postanowił podzielić się z internautami zasadami, jakie faktycznie panują na drodze:
 

Na drodze panuje hierarchia: policjant kierujący ruchem, światła, a na końcu znaki. Jeśli światła działają, znaki nas nie obowiązują. Autobus miałby pierwszeństwo, gdyby światła były wyłączone


Ta odpowiedź zaskoczyła niektórych kierowców. Znaliście odpowiedź na to pytanie?

Źródło: twitter.com
f Udostępnij na Facebooku