Ten maluch przyszedł na świat z siwymi włosami! Rodzice bali się, że jest ciężko chory!

Małgorzata
6 miesięcy temu
Ten maluch przyszedł na świat z siwymi włosami! Rodzice bali się, że jest ciężko chory!
FB Udostępnij na Facebooku
Do niecodziennych narodzin doszło na Węgrzech, gdzie na świecie pojawił się chłopiec o siwych włosach. Fryzura noworodka wywołała niemałą sensację, a rodziców przestraszyła. Rodzice byli pewni, ze ich synek cierpi na albinizm!

Noworodek z siwymi włosami. 

Na Węgrzech urodził się wyjątkowy chłopiec. Dziecko przyszło na świat z burzą siwych włosów! Chłopczyk wyglądał niezwykle uroczo w tej fryzurze, ale zaskoczył on zarówno personel medyczny obecny przy porodzie, jak i rodziców. Ci ostatni byli przerażeni i przekonani, że ich maleńki synek jest chory na albinizm. Co prawda choroba ta nie jest zbyt groźna dla życia dziecka, ale może być uciążliwa w przyszłości, a koledzy w szkole z całą pewnością by mu dokuczali. 


Świeżo upieczeni rodzice nie potrafili cieszyć się z narodzin pierworodnego syna tylko cały czas się zamartwiali. W końcu przerażeni poprosili o pomoc lekarzy, którzy zgodzili się przeprowadzić badania, które miały wykazać, dlaczego chłopiec urodził się z siwymi włosami. 

Co dolega noworodkowi? 

Lekarze czym prędzej zabrali chłopca na pobranie krwi. Próbki w trybie natychmiastowym zostały przekazane do laboratorium, a ich wynik był dostępny już po kilku dniach. 


Na całe szczęscie wyniki były bardzo uspokajające dla młodych rodziców. Okazało się, że chłopiec jest zdrowy i silny, a kolor jego włosów wynika jedynie z zaburzeń pigmentacji i jest prawdopodobnie tymczasowy. Specjaliści porozmawiali z przerażonymi rodzicami i uspokoili ich. Wyjaśnili, że z czasem włosy noworodka zaczną ciemnieć i niedługo będzie wyglądał, jak jego rówieśnicy. 

źródło: lelum.pl  I  fotografie: lelum.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku