Telefon komórkowy podpięty do ładowarki przyczyną pożaru!


ponad rok temu
Telefon komórkowy podpięty do ładowarki przyczyną pożaru!
FB Udostępnij na Facebooku
W dzisiejszych czasach już zdecydowana większość z nas posiada telefony komórkowe. Oczywiste jest, że trzeba takie urządzenie naładować. Rzadko kto jednak podejrzewa, że taka prowizoryczna czynność może spowodować tragedię. Przekonała się o tym rodzina we wsi Dębicz.
Strażacy z PSP i OSP walczyli z pożarem w domu jednorodzinnym we wsi Dębicz w województwie wielkopolskim. Pomimo wszelkich starań i błyskawicznej reakcji żywioł okazał się bezlitosnym przeciwnikiem. Zdecydowana większość przedmiotów i mebli została doszczętnie spalona. "Wspólne działania strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie Wlkp. i druhów z OSP w Mącznikach polegały na ugaszeniu palącego się pomieszczenia oraz oddymieniu pozostałej części budynku – podaje kapitan Daniel Pawłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej.
 
Przyczyna pożaru była dość nietypowa - okazała się nią być komórka podpięta do ładowarki. Domownicy zeznali, że to właśnie ten niepozorny przedmiot zapłonął. W ciągu kilku sekund ogień rozprzestrzenił się na leżące nieopodal przedmioty, a następnie objął cały pokój. Jeden z domowników przed przybyciem pomocy próbował samodzielnie ugasić ogień. Strażacy udzielili mu pomocy, pomimo ogromu zniszczeń szczęściem w tej tragedii jest fakt że nikomu nic się nie stało.
 
"Przypominamy aby sprawdzać, jakie urządzenia domowe są na stałe wpięte do instalacji elektrycznej. Należy używać ładowarek dedykowanych konkretnym modelom telefonów, a po zakończeniu ładowania bezwzględnie wyjąć ładowarkę z gniazdka" - apelują strażacy.źródło: popularne.pl | fotografie: o2.pl
Udostępnij na Facebooku