Uwaga! Tego produktu może zabraknąć nawet przed świętami.

Karolina
11 miesięcy temu
Uwaga! Tego produktu może zabraknąć nawet przed świętami.
FB Udostępnij na Facebooku
Okres przedświąteczny jest to ciężki okres dla pracowników sklepów. Zawsze bowiem w sklepach przed świętami można zastać tłumy. Niestety przez panującą pandemię może zabraknąć na półkach jednego z produktów, który jest w tym czasie mocno pożądany.
Rząd wprowadzając zakaz wychodzenia z domów, postanowił wprowadzić także wyjątki, jakim jest między innymi wychodzenie na zakupy do sklepów. Pomimo zapewnień polityków, że sklepy spożywcze nie zostaną zamknięte, wiele osób jest pełne obaw. Wszystko przez fake newsy jakie rozsiewają Polacy w sieci.
Już teraz można zaobserwować, że po tym jak ludzie robili zapasy suchego prowiantu, teraz już robią zakupy świąteczne. Pomimo tego, że do Wielkiejnocy jeszcze 3 tygodnie, ludzie wolą się zabezpieczyć, ponieważ już teraz widnieją braki niektórych "świątecznych" towarów. Czy zabraknie niektórych produktów? 

Epidemia i zakupy świąteczne

Kiedy w Polsce pojawiła się pierwsza osoba zakażona koronawirusem, sklepy przeżyły prawdziwe oblężenie. Wszyscy postanowili robić zapasy suchego prowiantu, chemii, papieru toaletowego itp. Niestety po tym, jak zostały pozamykane wszystkie miejsca rozrywki i galerie handlowe, w sklepach spożywczych wciąż możemy natknąć się na tłumy. 
 
Rekordowe utargi w sklepach na pewno można było odnotować w większości dyskontów 12 marca, gdy została ogłoszona decyzja o zamknięciu szkół. Niestety ludzie bardzo się wystraszyli całą sytuacją i mieli w głowach myśl, że sklepy także mogą zostać zamknięte. Z półek sklepowych znikały wtedy takie produkty, jak spirytus, czy mydło. Niestety do tej pory z półek znikają produkty i istnieje obawa, że może ich zabraknąć do świąt. 

Towarem, który jest najbardziej pożądany obecnie przez klientów są drożdże. Ludzie zaczęli robić własne, domowe wypieki. Niestety jest to towar, który wiele osób chciałoby zakupić w okresie przedświątecznym. Już teraz wiadomo, że kupić drożdże przez Wielkanocą może być nie lada wyczynem. 

Warto pomyśleć wcześniej

Nie tylko klienci, ale także producenci zauważają problem. Firma Lasaffre- jeden z największych producentów drożdży, zapewnia że nie powinno zabraknąć drożdży przed świętami, że produkcja idzie pełną parą i postarają się dostarczyć drożdży do punktów sprzedaży w takich ilościach, w jakich będzie to potrzebne. 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz przekazała, że w Polsce może być problem z jajkami, które są symbolem świątecznym. 

Świąteczne zapasy warto robić już teraz, by nie zostać zaskoczonym, gdy w sklepach zabraknie pożądanych towarów. Nie zawsze brak jakiegoś produktu jest problemem, ponieważ można go zastąpić innym. Np. drożdże możemy zastąpić sodą oczyszczoną, lub proszkiem do pieczenia.

Źródło: pikio.pl | Fotografie: se.pl | ekspressbydgoski.pl

Zobacz także: 

1. Kazał 10-letniej córce iść 8 kilometrów piechotą, a sam jechał za nią samochodem!
2. Psi terapeuta wspiera personel medyczny opiekujący się pacjentami z koronawirusem.
3. Tarcza antykryzysowa! Są szczegóły na temat dopłat do pensji i zmian w podatkach.
4. Uwaga kierowcy! Zmiany na stacjach paliw.

Udostępnij na Facebooku