Szokująca pomyłka mediów! Uśmiercono Adama Słodowego.


12 miesięcy temu
Szokująca pomyłka mediów! Uśmiercono Adama Słodowego.
FB Udostępnij na Facebooku
W mediach pojawiła się informacja o śmierci Adama Słodowego. Na szczęście okazało się, że to fake news. Wcześniej informację te udostępniła Polska Agencja Prasowa, którą podobno wcześniej przesłało TVP Info. .
O pomyłce poinformował PAP znajomy rodziny Słodowego- Andrzej Kurek. PAP wyjaśnia, że w swoim artykule przechwyciła informację od TVP Info, z kolei ta powołała się na portal interia.pl 


  
Do fatalnej pomyłki doszło w piątek 19 lipca. Media podały przykra wiadomość o śmierci sławnego popularyzatora majsterkowania. Na szczęście informacje te szybko zdementowała jego rodzina. Niestety cała sprawa wywołała niemałe zamieszanie i mogła przyczynić się do prawdziwej tragedii. 
 

Żona Słodowego omal nie zmarła

 
Mogę zapewnić, że Adam Słodowy żyje. Są to informacje od jego małżonki, która omal zawału nie dostała, dowiadując się, że w drugim pokoju nie żyje jej mąż!- Mówił Maciej Rozbicki, wnuk siostry Słodowego. 
 
 

Rodzina opowiedziała o szoku jaki przeżyli. Nie mogli uwierzyć, że ktoś mógł przekazać do informacji publicznej niesprawdzoną wiadomość. Natychmiast zdecydowano wyjaśnić tę sprawę. Media próbują odkręcić całą sytuację i przepraszają za udostępnianie niesprawdzonych wiadomości .
 

Kim jest Adam Słodowy?
 

Adam Słodowy w latach 70. i 80. XX wieku był prowadzącym programu Zrób to sam" emitowanym w Telewizji Polskiej. Produkcja pokazywała jak z ogólnie dostępnych rzeczy zrobić zabawki lub przedmioty użytkowe.Oprócz tego Słodowy był też autorem scenariusza do serii filmów animowanych dla dzieci "Pomysłowy Dobromir" i "Pomysłowy wnuczek", Śrubokręt i spółka". Wiadomości Napisał również wiele książek poświęconych samodzielnemu majsterkowaniu, w tym "Lubię majsterkować".
 


 

Źródło: Wiadomości.onet.pl 

Udostępnij na Facebooku