Synowie wyciągnęli telefony przy kolacji. Ojciec postanowił dać im nauczkę! [WIDEO]

Małgorzata
2 tygodni temu
Synowie wyciągnęli telefony przy kolacji. Ojciec postanowił dać im nauczkę! [WIDEO]
FB Udostępnij na Facebooku
W dzisiejszych czasach technologia tak bardzo wdarła się w nas świat, że więcej czasu spędzamy wpatrując się w ekrany telefonów i laptopów niż rozmawiając z drugim człowiekiem. Przede wszystkim dotyczy to dzieci, którym telefony zastępują rzeczywistość.
O tym, że jest to bardzo powszechny problem, który ma wpływ na życie całych rodzin może świadczyć filmik, który w sieci obejrzało już ponad 170 milionów osób! 

Na nagraniu widzimy współczesną rodzinę, która właśnie zasiadła do kolacji. Posiłek ten powinien być dla rodziny wspólnie spędzonym czasem. Momentem, gdy mogą porozmawiać o tym, co działo się w ciągu dnia i czy działo się u nich coś ciekawego. Tymczasem zamiast rodzinnej konwersacji przy stole panuje martwa cisza. Synowie małżeństwa wpatrują się w ekrany swoich telefonów i nie widzą nic poza nimi. Gdy ojciec prosi swoich synów o podanie mu soli, ci nawet nie podnosząc wzroku przesuwają w jego stronę... pieprz. 


Rodzice są coraz bardziej zdenerwowani tym, jak wygląda ich wspólny posiłek. Czują się nieważni i ignorowani przez własne dzieci, którym starają się poświęcać, jak najwięcej czasu. Wtedy ojciec postanowił dać synom nauczkę i w wyraźny i czytelny sposób pokazać im, jak on i żona czują się dzięki nim. 

Chłopcy nagle się podrywają zaskoczeni tym, co się stało. Odrywają wzrok od ekranów telefonów i wpatrują się w ojca. Dopiero wtedy dotarło do nich, że ojciec postanowił przeszkodzić im tak, jak oni wcześniej przeszkadzali jemu. To sprawiło, że synowie schowali telefony. Zrozumieli w końcu, że kolacja ma być czasem spędzonym z najbliższymi, a nie z wirtualnymi znajomymi. Dociera do nich, jak bardzo swoim postępowaniem ranili rodziców, którzy chcieli się dowiedzieć, jaki mieli dzień i co u nich słychać. 


A Ty? Masz odpowiednią ilość czasu dla swoich najbliższych? Rozmawiasz z nimi? Odkładasz telefon zasiadając do stołu? 

Przekaż dalej ten filmik i przesłanie, jakie z sobą niesie. Może pomożesz komuś zrozumieć, że kontakt z drugim człowiekiem jest ważniejszy niż utknięcie w wirtualnym świecie z wirtualnymi znajomymi, z którymi nie mamy tak naprawdę czasu się spotkać. 


źródło: topniusy.eu  I  fotografie: topniusy.eu 
Udostępnij na Facebooku