Straszne odkrycie archeologów! Wykopali szczątki 227 dzieci!

Małgorzata
12 miesięcy temu
Straszne odkrycie archeologów! Wykopali szczątki 227 dzieci!
FB Udostępnij na Facebooku
Do strasznego odkrycia doszło podczas wykopalisk na pustyni w Huanchaco niedaleko Limy. Archeolodzy wykopali tam szczątki 227 dzieci! Naukowcy podejrzewają, że zostały one zamordowane kilkaset lat temu.
Faren Caastillo, który był obecny przy tym przerażającym odkryciu powiedział dziennikarzom BBC, że wspólnie z kolegami spodziewa się kolejnych, podobnych wykopalisk. Huanchaco należało do jednego z ważniejszych punktów prekolumbijskiego miasta Chimu. Lata ich panowania przypadały od 1200 do 1400. Ważnym do podkreślenia jest też to, że nie znaleziono dotąd tak dużego, masowego grobu dziecięcego na całej Ziemi. 
 
Archeolodzy po początkowych oględzinach podali, że dzieci zginęły od ciosu w klatkę piersiową. Udało im się też określić, że dzieci miały od 4 do 14 lat. 


Według ekspertów dzieci były ofiarami rytualnego mordu. Według wierzeń zamieszkującej dawniej te tereny ludności bogowie mogli kontrolować zjawisko pogodowe, tzw. El Nino. Zamordowanie dzieci miało sprawić, że bogowie będą bardziej przychylni ludziom.  
Udostępnij na Facebooku