Szczegóły ujawnione przez policję w sprawie Piotra Woźniaka - Staraka


ponad rok temu
Szczegóły ujawnione przez policję w sprawie Piotra Woźniaka - Staraka
FB Udostępnij na Facebooku
W niedzielny wieczór wypadkowi na motorówce uległ Piotr Woźniak - Starak. Echa tego wydarzenia nie milkną, ponieważ nadal prowadzone są poszukiwania mężczyzny. Teraz policja ujawnia szczegóły.
W trakcie rejsu mężczyźnie towarzyszyła jego przyjaciółka - 27 - latka z Łodzi. To właśnie kobieta, której udało się dopłynąć do brzegu, zaalarmowała policję że nie była sama. Motorówka wywróciła się podczas manewru skrętu na jeziorze Kisajno, nadal prowadzone są poszukiwania mężczyzny.
 
Dryfująca motorówka bez pasażerów wzbudziła podejrzenia. "W niedzielę o godz. 4 rano nasi ratownicy popłynęli na miejsce z policją – relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską Zbigniew Kurowicki, prezes Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prowadziliśmy czynności i znaleźliśmy kobietę, która wypadła z łodzi. O godz. 8:30 strażacy rozpoczęli poszukiwania zaginionego mężczyzny przy użyciu sonarów. Na miejscu były też śmigłowce". W późniejszych godzinach całą rozległą akcją poszukiwawczą dowodziła policja. Jezioro to jest stosunkowo duże, a miejsce wypadku nie zostało dokładnie określone.
 
Dla Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego taka akcja nie jest niczym nowym. Znają to jezioro i wiedzą, że głębokość w obszarze poszukiwań może wynosić od 5 do nawet 15 metrów!


 Kapitan Mateusz Pupek z Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku zaznacza, że poszukiwania na wodzie nie należą do najłatwiejszych. "Ale to, co na pewno mogę powiedzieć, to stwierdzić fakt, że dysponujemy bardzo profesjonalnym sprzętem. Opieramy się na jego wskazaniach i doświadczeniu ratowników, którzy prowadzą taką akcję nie pierwszy raz" - dodaje Pupek.
źródło: pudelek.pl | fotografie: pudelek.pl
Udostępnij na Facebooku