Smutne wieści. Nie żyje ktoś, dzięki komu nasze dzieciństwo było weselsze.

Joanna
ponad rok temu
Smutne wieści. Nie żyje ktoś, dzięki komu nasze dzieciństwo było weselsze.
FB Udostępnij na Facebooku
Znany reżyser i animator, Gene Deitch nie żyje. Mężczyzna zmarł niespodziewanie w nocy, z czwartku na piątek. Nie są znane dokładne szczegóły śmierci artysty.

Kim był zmarły mężczyzna?

Gene Deitch urodził się 8 -ego sierpnia, 1924 roku w Chicago (Stany Zjednoczone). W roku 1959 przyjechał do Pragi (ówczesna Czechosłowacja) na 10 dni, jednak pozostał tam już na zawsze. Powodem była miłość - mężczyzna zakochał się w swojej przyszłej żonie, Zdeňce Najmanovej i dla niej, postanowił osiedlić się w Czechach na stałe. Zmarł 16-ego kwietnia w nocy w swoim mieszkaniu w stolicy kraju, Pradze. 

Mężczyzna miał dużo osiągnięć na swoim koncie. Był on dwukrotnie nagrodzony złotym medalem Art Directors Club of New York za najlepsze animacje reklamowe. Jednym z najpopularniejszych dzieł artysty był ''Tom i Jerry'' - wyreżyserował 12 odcinków tej bajki, jak i również kilka odcinków serialu bajki ''Popeye''. 

W 1961 roku, Gene Deitch zdobył Oskara za za najlepszy animowany film krótkometrażowy ''Munro''. Do tej samej nagrody był jeszcze dwukrotnie nominowany w 1964 roku - za dwie różne produkcje. Za wszystkie swoje osiągnięcia, w 2004 roku mężczyzna otrzymał nagrodę Winsora McCaya.

Deitch napisał także autobiografię wydaną w 2018 roku, pt. ''Z lásky k Praze'' (z miłości do Pragi) - w której mężczyzna opisuje m.in. swoje życie w kraju i okoliczności w jakich tu trafił i w jakich pozostał.

O śmierci mężczyzny poinformował jego czeski wydawca, Petr Himmel. Mężczyzna odszedł w wieku 95 lat, zostawiając żonę i trzech synów - którzy poszli śladami ojca i również zostali rysownikami i ilustratorami. 
 
Gene Deitch zmarł w wieku 95 lat.

Źródło: popularne.pl, wikipedia.org | Fotografie: popularne..pl, twentytwowords.com

Zobacz także:

1. Przecudowny gest policjantów w stronę dziewczynki przebywającej na kwarantannie. Szacunek!!
2. Kojarzycie ''sobowtórkę'' Angeliny Jolie? Przebywała w więzieniu, a teraz jej stan jest ciężki.
3. Od wielu miesięcy poszukiwane jest zaginione rodzeństwo. Ich matka doznawała szokujących "objawień"!

 
Udostępnij na Facebooku