Anomalie pogodowe zawitały na dobre do Polski. Wydano pilne ostrzeżenia!

Piotr
6 miesięcy temu
Anomalie pogodowe zawitały na dobre do Polski. Wydano pilne ostrzeżenia!
FB Udostępnij na Facebooku
Stacja TVN przedstawiła swoim widzom najświeższe informacje dotyczące nadchodzących upałów. Przedstawili także oficjalne alerty z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, a także Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Jest niebezpiecznie, a będzie jeszcze gorzej..
Nachodzące dni nie będą dla nas łatwe. Upał da o sobie znać prawie każdemu mieszkańcowi naszego kraju. Rząd już dziś ostrzega, że może być naprawdę niebezpiecznie. Temperatury będą rosnąć, a burze dadzą o sobie znać.
 
We wtorek województwo lubuskie dostało już pierwsze ostrzeżenia. Temperatura tam podczas dnia wyniosła nawet 31 stopni ! Podobnie było także w zachodniopomorskim, gdzie termometry wskazały jeszcze więcej! Wydane ostrzeżenia mają być aktualne aż do czwartku.


 


 
Na niebezpieczeństwo w postaci burz muszą przygotować się województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie i dolnośląskie. Temu zjawisku będą towarzyszyć również zagrażające życiu deszcze. Ma spaść do 20 litrów na metr kwadratowy, natomiast wiatr osiągnie prędkość 75km/h.
 
W środę również musimy zaopatrzyć się w kremy z dużym filtrem. Przed nami upalny dzień, w którym temperatury sięgną 31 stopni. IMGW wydało ostrzeżenie, która ma obowiązywać od 7:30. Na ono nas zawiadomić, że mogą przyjść burze z gradem. Zdecydowanie lepiej pozostać w domach. Natomiast deszczu możemy się spodziewać w podlaskim, małopolskim, opolskim, lubelskim, mazowieckim, dolnośląskim, warmińsko-mazurskim, śląskim, oraz podkarpackim. Opady wyniosła około 25l na metr kwadratowy.
 
 
W czwartek szczególną uwagę powinni zwrócić mieszkańcy lubuskiego. Najlepszym sposobem jest spędzania jak dłużej czasu w domach i pamiętać o regularnym chłodzeniu. To tam będzie najcieplej, a w tych regionach możemy spodziewać się lokalnych burz. Pozostałe województwa również nie zostaną pokrzywdzone. Zapowiadany deszcz i upalny dzień ma być również w śląskim, małopolskim oraz podkarpackim. Tam na termometrach odczytamy prawie 30 kres na plusie!
 
IMGW podpowiada, żeby najlepiej większość czasu przebywać w pomieszczeniach, natomiast na wyjście na zewnątrz dobrze się przygotować. Nie powinniśmy zapominać o odpowiednim nawodnieniu swojego organizmu, a także o przegrzaniu naszej głowy. Na pewno przyda nam się butelka wody oraz wielki kapelusz. Takie prognozy mogą doprowadzić do udaru cieplnego, przez którego dostajemy wysokiej gorączki, chce nam się wymiotować oraz występują trudności w oddychaniu. Jeśli spotkamy się z takimi objawami, bezzwłocznie wezwać opiekę medyczną.
 
źródło: pikio.pl
 
Udostępnij na Facebooku