Siatkarskie kwalifikacje do igrzysk w Tokio. Polki rozgromiły rywalki!

Magdalena
2 miesięcy temu
FB Udostępnij na Facebooku
Walka o igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczęte sukcesem. Nasze siatkarki rozgromiły rywalki 3:0
Na Wrocławskiej hali odbył się mecz Polska - Portoryko. W emocjonującym meczu to nasze siatkarki okazały się lepsze. Aby uczestniczyć w igrzyskach w Tokio należy wygrać, pozostali uczestnicy swoich sił spróbują w przyszłym roku w kontynentalnych turniejach.

Spotkanie zaczęło się pechowo dla jednej z naszych zawodniczek - lądując na stopie rywalki skręciła kostkę. Mimo to nasze siatkarki szybko wyszły na prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej nasz zespół prowadził 8:4 i zdobywał punkt za punktem.

Prowadząc 13:6 Polki dopadła apatia. Przeciwniczki grały odważniej, nam zdarzało się coraz więcej błędów. Na szczęście po przerwie znów wróciłyśmy do gry w której to my prowadzimy. Pierwszy set zakończył się 25:18 dla biało - czerwonych.

Z początkiem drugiego seta przegrywałyśmy. Jednak sytuacja była dynamiczna. Raz prowadziły przeciwniczki, raz przewag była po naszej stronie. Ostatecznie ten set dla Polek zakończył się wynikiem 30:28

Jeden set został nam aby wygrać. Portorykanki jednak dzielnie walczyły, co utrudniało nam objęcie prowadzenia. Jednak nie przeszkodziło nam to, aby na drugiej przerwie technicznej prowadzić 16:5. Przeciwniczki widząc naszą determinację w dążeniu do zwycięstwa odpuściły.

Trener Nawrocki widząc rozwój sytuacji wpuścił na boisko zawodniczki z "rezerwy". Sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Rozgromiłyśmy rywalki 25:15. Brawo dla naszych dziewczyn!

źródło: sport.interia.pl | fotografie: prosportowy.pl sport.interia.pl