Seniorzy będą przytulać noworodki w szpitalu? Jesienią rusza nowy projekt!

Małgorzata
11 miesięcy temu
Seniorzy będą przytulać noworodki w szpitalu? Jesienią rusza nowy projekt!
FB Udostępnij na Facebooku
Już jesienią ma zostać uruchomiony projekt, który ma na celu zmniejszenie stresu u nowonarodzonych dzieci oraz wesprzeć rodziców i lekarzy w opiece nad maluchami. A wszystko to będzie się działo w Szpitalu im. Raszei w Poznaniu!
Projekt, w którym wolontariusze seniorzy będą zajmować się noworodkami rusza już na jesień! Zastępcze babcie i dziadkowie, którzy będą brać udział w "Senior maluszka tuli" będą pomagać w szpitalu im. Raszei w Poznaniu. Okazuje się, że dzieci, które przebywają pod opieką lekarzy nie są odwiedzane codziennie i wpływ na to mają różne sytuacje - choroba rodziców, zbyt dalekie miejsce zamieszkania uniemożliwiające codzienne wizyty czy porzucenie maluszka przez opiekunów. Wszystko to ma wpływ na zwiększony poziom stresu noworodka oraz jego strach, co obniża sprawność układu odpornościowego i może mieć negatywny wpływ na rozwój psychiczny dziecka. 


Już w maju ruszył nabór seniorów na wolontariuszy. Zgłosiło się ponad 130 tysięcy osób! Zanim seniorzy zostaną wysłani na oddział musieli przejść szkolenie z opieki nad noworodkami, które przeprowadziły położne. Dodatkowo musieli przejść komplet badań. 

Projekt "Senior maluszka tuli" jest efektem współpracy Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta w Poznaniu, Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz pracowników Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. Realizacją projektu zajęło się Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej w Poznaniu. 


Myślicie, że inne szpitale biorąc przykład z Poznania również zorganizują podobne akcje? źródło: deon.pl  I  fotografie: deon.pl 
Udostępnij na Facebooku