Samoloty z Balic nie wylecą! Lotnisko zostało sparaliżowane!

Małgorzata
9 miesięcy temu
Samoloty z Balic nie wylecą! Lotnisko zostało sparaliżowane!
FB Udostępnij na Facebooku
Bardzo trudne warunki pogodowe sprawiły, że lotnisko w Balicach w Krakowie zostało sparaliżowane! W związku z utrudniającą widoczność mgłą odwołano wszystkie loty. Samoloty, które miały lądować w Krakowie są kierowane na lotniska w Katowicach i Rzeszowie.
W związku z gestą i utrudniającą widoczność mgłą z lotniska w Balicach odwolano już kilkanaście lotów. Od rana przekierowano już kilkadziesiąt samolotów na lotniska m.in. w Rzeszowie i w Katowicach. Niektóre linie decydują się na przewożenie swoich pasażerów do innych miast skąd będą mieć przygotowane maszyny, które zabiorą ich w miejsca, w które mieli lecieć. 

Przykładem może być tutaj lot Ryanaira z Gdańska. Samolot miał wylądowac na Balicach około 17:35. Zdecydowano jednak o przekierowaniu go do Rzeszowa, gdzie na pasażerów czekał już podstawiony autobus, który przewiezie ich do stolicy małopolski. 


Rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince wyznała w rozmowie z dziennikarzami, że złe warunki atmosferyczne w piątek od rana utrudniają pracę lotniska. Po porannym przestoju starty i lądowania były ponawiane przed południem. Potem jednak pogoda ponownie uległa pogorszeniu, co spowodowało zaburzenia operacji lotniczych wieczorem. 


"Pasażerów przepraszamy za trudności spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dla wszystkich pracowników Kraków Airport najważniejsze jest bezpieczeństwo każdej operacji" - podkreśliła Vince. 

Według tablicy lotów, odwołano wieczorne przyloty m.in. z Dortmundu, Warszawy, Londynu, Gdańska i Amsterdamu. Popołudniowe i wieczorne połączenia Kraków - Piza, Dusseldorf, Dortmund, Wiedeń, Gdańsk, Monachium, Frankfurt i Londyn też nie odbędą się. 

Gęsta mgła ma się utrzymać do soboty do południa.źródło: interia.pl  I  fotografie: interia.pl, wyborcza.pl, se.pl
 
 
Udostępnij na Facebooku